Kişiye özel KHK ile rektör oldu

Rektör olma şartlarının beş gün içinde iki kez değiştirilmesinin nedeni ortaya çıktı. Bir yıllık profesör Nuri Aydın, Cerrahpaşa Üniversitesi'ne rektör olarak atandıktan sonra, rektör olma şartları yine eskisi gibi oldu!

Kişiye özel KHK ile rektör oldu

CİDDİGAZETE/ÖZEL

Cumhurbaşkanı hükümet sistemine geçişin ardından 9 Temmuz'da yayımlanan 703 sayılı kanun hükmünde kararname ile rektörlük için profesör olmak şartı kaldırılmıştı.

Beş gün aradan sonra dört nolu Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bu konu yeniden düzenlendi. Rektörler, en az 3 yıl profesörlük yapanlar arasından atanacak.

AYRILSA YENİDEN REKTÖR OLAMAZ!

Beş gün içinde yapılan iki değişikliğin nedeni de ortaya çıktı. İlk kararname yayınlandığında alelacele Cerrahpaşa Üniversitesi'ne rektör atanan Nuri Aydın'ın bir yıllık profesör olduğu öğrenildi. Kişisel web sitesinde eğitimiyle ilgili bilgi paylaşan Nuri Aydın, ne zaman profesör olduğunu yazmadı. Nuri Aydın bugün görevinden ayrılmış olsa, yeniden rektör olarak atanmak için iki yıl beklemek zorunda kalacak yada Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yeniden düzenlenip Nuri Aydın'ın şartlarına uygun hale getirilecek!

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 14:39
YORUM EKLE