Koca’dan ‘Menzil Tarikatı’ açıklaması

Fahrettin Koca, gazeteci Cüneyt Özdemir’in Sağlık Bakanlığı'nda Menzil Tarikatı'nın örgütlendiği tartışmalarına ilişkin sorusunu cevapladı

Koca’dan ‘Menzil Tarikatı’ açıklaması

CiddiGazete- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CNN Türk'teki 5N1K programında gazeteci Cüneyt Özdemir'in gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Cüneyt Özdemir, Bakan Koca’ya eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim yardımcısı olarak görev yaparken Medeni Hukuk hakkındaki sözleriyle tek eşliliği ve laikliği hedef alan paylaşımları nedeniyle tepki topladığı için görevden alınan Dr. Ali Edizer ile Sağlık Bakanlığı’ndaki Menzil Tarikatı örgütlenmesi hakkında da soru yöneltti.

Bakan Koca, Özdemir’in, “Bir başhekim yardımcısının görevden alınması çok konuşuldu, bu vesileyle de Sağlık Bakanlığı'nda Menzil Tarikatı'nın örgütlendiği tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz” sorusunu şöyle cevapladı:

"Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun."

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 13:16
YORUM EKLE