Kurtarılan 15 denizci yurda döndü

Deniz korsanları tarafından Mozart isimli gemiden kaçırılan 15 Türk denizci, Almanların operasyonuyla kurtarıldı. Denizciler İstanbul'a geldi

Kurtarılan 15 denizci yurda döndü

CiddiGazete- Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan "Mozart" isimli gemiden kaçırılarak rehin tutulan ve 21 gün sonra özgürlüklerine kavuşan 15 Türk denizci Türkiye’ye geldi.

İstanbul Havalimanı VIP Salonu'nda aileleri ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılanan denizciler, büyük mutluluk yaşadı.

Türkiye'nin Abuja Büyükelçisi Melih Ulueren tarafından uğurlanan 15 Türk denizci, Türk Hava Yolları'nın Abuja-İstanbul seferini yapan tarifeli uçakla saat 06.15 sıralarında İstanbul'a geldi.

Denizciler, İstanbul Havalimanı'nda aileleri ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılandı.

Türkiye’ye gelen denizcilerin isimleri şöyle: Kaptan Mustafa Kaya, Adil Alkan, Mesut Meral, Hamza Orhan, İlyas Baş, Mustafa Benklioğlu, Gökhan Lale, Erdi Akman, Halil Gülçür, Gökhan Buran, Alper Şeker, Vedat Aksan, Doğancan Cengil, Melih Çetin ve Ünsal Dilsiz.

Öte yandan kameralar karşısında konuşan bir denizci, "Korsanlar paralarını aldılar, bizi bir bota çuval gibi atıp serbest bıraktılar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 11:55
YORUM EKLE