Maganda dehşeti: 1 ölü

Konya'nın Çumra ilçesindeki düğünde, önce tutukluluk yapıp sonra ateş alan tabancadan çıkan kurşunların isabet ettiği Osman Akman (36) yaşamını yitirdi, Orhan Öztürk ise yaralandı

Maganda dehşeti: 1 ölü

CİDDİGAZETE

Olay, saat 14.00 sıralarında, ilçeye bağlı Taşağıl Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre A.A'nın, düğün sırasında tutukluk yapan ve sorunu gidermeye çalıştığı tabancası ateş aldı. Silahtan çıkan mermilerden biri, Osman Akman’ın başına, diğeri ise Orhan Öztürk’ün koluna isabet etti.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan iki kişi, sağlık görevlilerince ambulanslarla Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Osman Akman, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Tedaviye alınan Orhan Öztürk’ün ise hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Jandarma ekipleri, A.A.’yı suç aleti tabanca ile gözaltına aldı. Olay yerinde yapılan incelemede ise çok sayıda boş kovan bulundu. Kovanlar, incelenmek üzere götürüldü.

Öte yandan düğünün yapıldığı yerdeki evin duvarında "Düğün alanları matem yeri olmasın! Düğünümüzde silah atmak yasaktır" yazılı pankart olduğu görüldü.

YORUM EKLE