Manisa'da deprem İstanbul'da panik

Gün boyu sallanan Manisa'da son deprem saat 22.22'de meydana geldi. Akhisar merkezli 5.4'lük sarsıntı İzmir, Bursa, hatta İstanbul'da bile hissedildi

Manisa'da deprem İstanbul'da panik

CiddiGazete- Gün içinde defalarca depremin meydana geldiği Manisa'da en son saat 22.22'de 5.4'lük deprem oldu. Yerin yaklaşık 6,98 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem İzmir, Manisa, Aydın ve Denizli'nin yanı sıra Yalova, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi.

Gün içinde defalarca depremin meydana geldiği Manisa'da en son saat 22.22'de 5.4'lük deprem oldu. Yerin yaklaşık 6,98 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem İzmir, Manisa, Aydın ve Denizli'nin yanı sıra Yalova, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi.

UZMANLAR YORUMLADI

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Oğuz Gündoğdu yaptığı açıklamada: "Çok sık depremler olması öncü olduğu anlamına geliyor. Akhisar çok uzak. Bu depremlerden bazısı artçı sayılan depremlerdir diğerleri de öncü depremleridir. Bu nedenle beklenen büyük depremin sırası değil. Bu zon içerisinde olan depremdir. İçerisinde 5,5-6'ya giden depremler olabilir.

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI BESİM DUTLULU'DAN AÇIKLAMA

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, depremle ilgili şu bilgileri verdi: "Köylerle ilgili sıkıntılı haberler geldi. Vatandaşlarımız panikleyip sokaklara çıktı. Şu anlık yıkılan bir binamız yok. Akhisar'a yakın bir köyde bir bina yıkıldı. Belediye ekiplerimizi gönderdik. Onun dışında kötü bir haber gelmedi.

İnsanlarımız şu an sokağa çıktı. Biz de şiddetli bir şekilde etkilendik. O an arabanın içindeydik. Arkasından artçı depremler oldu. Problemli köye doğru ilerliyoruz. Köyde yıkılan bina da henüz net bir haber yok."

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 19:00
YORUM EKLE