Mansur Yavaş o şoförü görevden aldı!

Altınpark-Kuğulupark hattında sefer yapan Özel Halk Otobüsü'nün şoförü, Hasan Ünalan adlı yolcuyu dövdü. Bunun üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş şoförü görevden aldı, mağdur vatandaşı makamına davet etti

Mansur Yavaş o şoförü görevden aldı!

CİDDİGAZETE

Altınpark-Kuğulupark hattında sefer yapan Özel Halk Otobüsü (ÖHO) şoförünün, Hasan Ünalan adlı vatandaşı darp ettiği ileri sürüldü. Konu hakkında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla bahsi geçen araç şoförü hakkında en ağır cezanın verilmesi istemiyle gerekli işlemler başlatılırken araç da parka çekildi.

Yavaş, olayda yaralanan Hasan Ünalan’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ileterek duyduğu üzüntüyü de dile getirdi. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağını ve Çarşamba günü toplanacak EGO Disiplin Kurulu’nda görüşüleceğini ifade eden Yavaş, Ünalan’ı en yakın zamanda makamına davet etti.

BELEDİYENİN SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMA

Olayla ilgili Ankara Büyük Şehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından da açıklama yapıldı. Açıklamada, “Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş'ın da talimatları ile olaya karışan şoför görevden men edilmiş, otobüs parka çekilerek disiplin soruşturması başlatılmıştır. Bu üzücü olayla yakından ilgilenerek mağdur vatandaşımızı arayıp, geçmiş olsun dileklerini iletmiş ve olayın sonuna kadar takipçisi olacağını belirterek en kısa zamanda da makamında ağırlayacağını bizzat bildirmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 11:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Caner
Caner - 9 ay Önce

Helal olsun mansur yavasa miletin vergisi ile maas alan ahlaksiz otobus soforu nasil olurda halka saldirir issiz kalsinda gorsun boyle adaletli calmiyan ustunu kapatmayan yoneticiler lazim bu ulkeye ama sayili malesef boyle kisilikli devlet yoneticileri

SIRADAKİ HABER