Mansur Yavaş'tan Ramazan müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, halk ekmeğine zam yapılmaması yönünde talimat verdi. Buna göre 250 gramlık halk ekmek, 70 kuruştan satılmaya devam edecek. Halk ekmek ramazan pidesi ise bu yıl 1 TL’den satışa sunulacak

Mansur Yavaş'tan Ramazan müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, ekmeğe zam yapmama kararı aldı. Halk Ekmek, ekmeği 70 kuruştan satmaya devam edecek, Ramazan pidesi ise 1 liradan satışa sunulacak.

Ramazan ayı boyunca Halk Ekmek satış mağazaları ve büfelerinde yerini alacak 250 gramlık Ramazan pidesi ise 1 liradan satışa sunulacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, başkentlilerin ucuz ve sağlıklı ekmek tüketebilmesi için Halk Ekmek'in ekmeğine zam yapılmayacağını belirterek, "Vatandaşlarımızın ekonomisine katkıda bulanabilecek tüm imkanları kullanmaya kararlıyız" değerlendirmesini yaptı.

Öte yandan Halk Ekmek Fabrikası, piyasada ekmek fiyatlarına yapılan artıştan sonra kapasite artırma kararı aldı. Zamlardan önce günlük 750 bin adet ekmek ve ekmek çeşidi üreten Halk Ekmek, talebin artması üzerine kapasitesini 815 bine çıkardı. Başkentlilerin yoğun talepte bulunduğu ekmek ve çeşitlerine yönelik kapasite artırımının süreceği ve kısa bir süre içinde üretimin 910 bine çıkarılmasının planlandığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER