Mavi Jeans'te 'türban' krizi

Mavi’nin başörtülü kadınların çalışmasına izin vermediği yönündeki iddialar üzerine açıklama yapıldı

Mavi Jeans'te 'türban' krizi

CiddiGazete

Giyim markası Mavi’nin başörtülü kadınların çalışmasına izin vermediği yönündeki iddialar üzerine, Mavi’den açıklama yapıldı.

Twitter’da “Gonca” isimli başörtülü bir kadın, Mavi’nin geçici satış elemanı olarak aradığı işe başvurdu. Kendisine, türbanlı kadınların Mavi’de çalışmasına izin verilmediği şeklinde Whatsapp’tan cevap verildi. Bunun üzerine Mavi’ye başvuran kadın, “Tesettürlü olmak ne çalışmamıza, ne okumamamıza ne de harçlığımızı çıkarmamıza engel değil. Yapılanın sokakta tesettürlü kıza saldıranlardan bir farkı yok yazık çok yazık” şeklinde tweetle mesajları paylaştı.

Sonrasında Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan da sosyal medya hesabından, “@mavi’den gelen açıklamayı @gonca_JK ve kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Başörtülülere yönelik asla ayrımcılık olmadığını & bunun şubenin çalıştığı iş destek firmasından kaynaklandığını & onlarla da sözleşmelerini feshettiklerini söylüyorlar. Açıklama için teşekkür ederim” mesajıyla Mavi’nin Parlar İş Destek’in açıklamasını paylaştı.

Mavi yaptığı açıklamada, başörtülülerle ilgili iddiaların doğru olmadığı ve çalışanları arasında böyle bir ayrım yapmadığını söyledi. Mavi açıklamasında, sorunun iş desteği için çalıştığı Parlar İş’ten kaynaklandığını belirterek sözleşmelerini feshettiğini belirtti. Parlar İş Destek de açıklamasında, sorunun bir çalışandan kaynaklandığını ifade etti.

İşte Mavi’nin açıklaması ve diğer paylaşımlar:

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 12:04
YORUM EKLE