Mehmet Şevket Eygi vefat etti

Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi, vefat etti. Eygi’nin cenazesi bugün (Cumartesi) ikindi namazını müteakip Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek

Mehmet Şevket Eygi vefat etti

Milli Gazete yazarı ve Milli görüş hareketinin önemli entelektüellerinden Mehmed Şevket Eygi vefat etti. Eygi, bir süre tedavi gördüğü hastaneden evine taburcu edilmişti. Bugün tekrar rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Eygi, tedaviye cevap veremedi ve rahmet-i Rahman'a kavuştu.

Eygi'nin yakınlarından Atilla Şentürk'ün yaptığı açıklamaya göre; Mehmed Şevket Eygi, saat 22.32'de hayata gözlerini yumdu.

Böbrek yetmezliği nedeniyle daha önce de yattığı Eyüp Alibey Hastanesi'nde vefat eden Eygi'nin cenazesi Cumartesi günü ikindi namazına müteakip, Fatih Camii'nden kaldırılacak.

MEHMET ŞEVKET EYGİ KİMDİR?

Mehmet Şevket Eygi, 7 Şubat 1933 tarihinde Zonguldak’ta dünyaya geldi.

Galatasaray Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

1970’lerde yayınladığı Bugün Gazetesi, haftalık Yeni İstiklal ile Büyük Gazete kapandıktan sonra Son Havadis ve Son Çağrı dahil, çeşitli yayın organlarında makale yayımladı.

Genel olarak tasavvufi yaşam, bid’at hareketleri, mezhepsizlik, sabetaycılık, Osmanlı dönemi gibi konulara değinen Eygi, son olarak Milli Gazete'de yazarlık yaptı.

ESERLERİ:

Gıybet İlleti

İslami Konular

Birkaç Yazı

Namazı Dosdoğru Kılmak

Yahudi Türkler Yahut Sabetaycılar

Ehl-i Sünnet'i Savunuyorum

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 15:32
YORUM EKLE