Mesut Özil Uygurlar için mi ayrıldı

Fenerbahçe'nin ara transfer döneminde Premier Lig devi Arsenal'dan kadrosuna dahil ettiği Mesut Özil ile ilgili Arsenal CEO'su Vinai Venkatesham, önemli açıklamalar yaptı

Mesut Özil Uygurlar için mi ayrıldı

CiddiGazete- Fenerbahçe'nin transfer ettiği Mesut Özil ile ilgili Arsenal CEO'su Vinai Venkatesham, önemli açıklamalarda bulundu.

Kamuoyunda Mesut'un Arsenal'den ayrılışının "Uygur Türkleri hakkında yaptığı paylaşım" olduğu iddiaları yer alırken, bu düşüncenin doğru olmadığı dile getirildi.

Venkatesham, oyuncuları düşüncelerini aktarmakta serbest bıraktıklarını söylerken, "İnsanlar Mesut Özil'in Uygur Türkleri hakkında yaptığı açıklama nedeniyle ona tepki gösterdiğimizi söylüyor ancak bunu söylemek adil olmaz. Biz o noktada ticari bir karar almadık. Bizim Çin ile ilgili bir açıklama yapmamız istendi ve biz de oyuncuların bireysel olarak açıklamalar yaptığını söyledik.

Mesut, kendi düşüncelerini yansıttı. Biz Arsenal'de, her oyuncunun kendi düşüncelerini açıkça söylemesini sağlarız.

Bazen bunu bir kulüp mesajı aracılığıyla yaparlar, bazen de bireysel olarak. Örneğin George Floyd olayında oyuncular bize geldi ve hep beraber bir mesaj vermek istediklerini söyledi. Biz de o mesajı aktarmalarını sağladık" ifadelerini kullandı.

MESUT NE PAYLAŞMIŞTI

Mesut Özil, 2019 yılında Uygur Türkleri'ne yapılan zulme karşı sessiz kalmamış ve bu paylaşımı yapmıştı:

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 00:56
YORUM EKLE