Metroda gece tarifesine çift bilet

İstanbul’da altı metro hattı ile 24 İETT hattı 24 saat ulaşıma açılacak. Metroda gece seferleri cuma ve cumartesi günleri yapılacak. Gece seferlerinde çift bilet kullanılacak

Metroda gece tarifesine çift bilet

CİDDİGAZETE

İstanbul'da 24 saat ulaşım başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşıma araçlarının gece çalışmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

İmamoğlu'nun açıklamasına göre; M1A, M1B, M2, M4, M5, M6 metro hatları ile 24 İETT hattı 24 saat ulaşıma açılacak. Gece tarifesi 00.30-05.30 arası geçerli olacak.

Metroda gece seferleri cuma ve cumartesi günleri yapılacak.

Gece seyahatinde bir tarife değişikliğinin söz konusu olduğunu söyleyen İmamoğlu, "Bu saat diliminde ulaşımdan faydalanan yolcular çift tarife basarak gece seyahat etme imkanı olacak. Bir hizmet olarak gördüğümüz için maliyetine bakmaksızın böyle makul bir çözüm bulundu" dedi.

İhtiyaca yönelik olarak gece çalışacak metro hatlarının artırılabileceğini ifade eden İBB Başkanı İmamoğlu, "Bakış açımız her zaman daha iyisi ne olabilir... Böyle bir yönetim anlayışında her zaman daha iyisi mümkün. Geri gitmeyeceği kesin. Resmi tatillerde de aynısı olacak, insanların yoğun seyahat ettiği zamanları seçiyoruz" diye konuştu.

Bu uygulamayla İstanbul, geceleri metro hizmeti veren 8 kentten biri olacak.

24 saat hizmet verecek metro hatları şunlar:

M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı

M1B Yenikapı-Kirazlı

M2 Yenikapı-Hacıosman

M4 Kadıköy-Tavşantepe

M5 Üsküdar-Çekmeköy

M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi/Hisarüstü

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 18:23
YORUM EKLE