Migros'ta maske ve eldiven yasağı!

Migros mağazaları yönetimi, çalışanları coronavirüsten korumak için, mesai saatlerinde maske ve eldiven kullanımını yasakladı!

Migros'ta maske ve eldiven yasağı!

CiddiGazete- Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de ilk ölümlü vakanın dün akşam görüldüğü coronavirüs kabusu için işletmeler farklı kararlar almaya başladı. 81 ilde 2 bin 176 mağazası ve 23 bin çalışanı olan Migros, mağazalarında görevli personelin maske ve eldiven kullanımını yasakladı.

Kasiyerler de dahil eldiven ve maske kullanmayan personele, müşterilerden gelen tepkiler karşısında ne cevap verecekleri bir metinle bildirildi.

Migros yönetiminin personelden, müşterilere vermesini istedikleri cevap şöyle:

"Müşterimizden maske ve eldiven kullanılmamasıyla ilgili gelen sorulara kısaca aşağıdaki şekilde cevap verilebilir.

'Sağlık Bakanlığı’na göre sağlıklı kişilerin maske kullanmasına gerek yoktur.' Rahatsızlığı olan arkadaşlarımız zaten çalışmamaktadır. Aslolan şekilde, ellerimizi düzenli yıkıyor ve dezenfekte ediyoruz. Eldivenle bu koşulları sağlayamadığımız, hatta daha fazla bulaşmaya neden olabileceği için eldiven kullanılmamaktadır."

HEM ÇALIŞANLAR, HEM MÜŞTERİLER TEDİRGİN

Özellikle kasiyerlerin müşterilerle yakın temasta olduğu sistemde, müşteriler kadar çalışanlar da alınan karara tepki gösterdi. Bazı çalışanlar süreçte yıllık izinlerini talep ederken, işten ayrılmaların da görüldüğü belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 01:57
YORUM EKLE