Milli Emlak’a operasyon: 12 gözaltı

İmha edilmesi gereken kaçak cep telefonu, saat, akaryakıt gibi ürünleri usulsüz olarak sattıkları iddia edilen biri şube müdürü 12 kişi gözaltına alındı

Milli Emlak’a operasyon: 12 gözaltı

CiddiGazete- Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’daki Anadolu Yakası Milli Dairesi’ne imha edilmek üzere teslim edilen bazı malzemelerin usulsüz olarak satıldığını belirledi.

ARALARINDA ŞUBE MÜDÜRÜ DE VAR

Yapılan teknik ve fiziki takip sonrası Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’na yediemin hizmeti veren üç depoya operasyon düzenlendi. Baskında aralarında Milli Emlak'ta müdür olarak görevli bir kişinin de yer aldığı 12 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda iki tabanca ve 24 mermi ele geçirildi.

FİRMALARA SATMIŞLAR

Şüphelilerin, imha edilmesi için Milli Emlak’a teslim edilen akaryakıt, cep telefonu, saat gibi kaçak ürünleri bazı firmalara sattıkları öne sürüldü. Şüpheliler, "ihaleye fesat karıştırma", "rüşvet", "resmi belgede sahtecilik", "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak yönetmek", "örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek", "kurulan örgüte üye olmak" suçlarından yargılanacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 22:08
YORUM EKLE