'Milyonluk terörist' öldürüldü

Diyarbakır’ın Lice kırsalında gerçekleştirilen operasyonda 1 milyon TL ödülle Turuncu Listede yer alan Seyit Batman kod adlı Ekrem İptaş adlı terörist öldürüldü

'Milyonluk terörist' öldürüldü

CiddiGazete- İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İç Güvenlik Operasyonları kapsamında; Hakkari ve Van İl Jandarma Komutanlıkları koordinasyonunda Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando birliklerinin katıldığı hava destekli operasyonda, Faraşin Bölgesi’nde 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca Diyarbakır Lice kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 1 terörist etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Diyarbakır’da etkisiz hale getirilen teröristin, 1 milyon TL’ye kadar ödülle Turuncu Listede yer alan sözde Amed eyaleti maliye ve cephane sorumlusu Seyit Batman kod adlı Ekrem İptaş olduğu tespit edildiği ifade edildi.

Açıklamada, böylelikle son iki günde Siirt Faraşin Bölgesi'nde ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen iç güvenlik operasyonlarında etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 7 olduğu operasyonların devam ettiği de vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 12:53
YORUM EKLE