MSB'den operasyon duyurusu

Irak'ın kuzeyine hava destekli kara harekatı başlatıldı. MSB operasyonu, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kahraman komandoları Kuzey Irak'ta" diye duyurdu

MSB'den operasyon duyurusu

CiddiGazete- TSK, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik kapsamlı bir harekat başlattı. Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'deki PKK hedeflerinin ateş altına alındığı bildirildi. Harekata F-16'ların yanı sıra sınırdaki topçu birlikleri, ileri üs bölgelerindeki ateş destek unsurları ve taarruz helikopterleri katılıyor.

Operasyonda belirlenen hedefler havadan ve karadan vuruluyor. Operasyon kapsamında kara harekatı da yürütülüyor. Özel Kuvvetlerin de Metina bölgesine helikopterlerle indirildiği belirtildi. Özel Kuvvetlere ATAK helikopterleri ve SİHA'lar destek veriyor.

MSB'DEN İLK AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı'ndan harekata ilişkin yapılan açıklamada, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kahraman komandoları Kuzey Irak'ta" denildi.

AKAR, GÜLER VE KOMUTANLAR OPERASYONU TAKİP EDİYOR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları operasyonu Harekat Merkezi’nden takip ediyor.

Çok sayıda savaş uçağının yanı sıra silahsız ve silahlı insan hava araçlarının da (İHA/SİHA) katıldığı operasyonda terör örgütünün yuvalandığı sığınak ve barınaklarla, cephane olarak kullanılan mağaralar vuruluyor.

Kandil bölgesi de çoğunluğu Diyarbakır olmak üzere değişik üslerden kalkan F-16'larla vuruluyor. Hava taarruzlarından sonra Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine Sikorsky ve Chinook tipi helikopterlerle kara unsurları indirildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 03:11
YORUM EKLE