Mübaşir adliyede savcıyı vurdu

Giresun'un Tirebolu Adliyesi'nde mübaşir olarak görev yapan Mustafa Koca, kendisi hakkında dava açılmasına izin veren Cumhuriyet Savcısı Yunus Emre Ersoy'u tabancayla kolundan vurdu

Mübaşir adliyede savcıyı vurdu

CiddiGazete- Giresun’un Tirebolu’da mübaşir olarak görev yapan Mustafa Koca, kendisinden alacağı bulunan bir şahıs tarafından savcılığa şikayet edildi.

Şikayet dilekçesini inceleyen Savcı Yunus Emre Ersoy da mübaşir Koca hakkında dava açılmasına izin verdi. Kendisine dava açılacağını öğrenen Mustafa Koca, bu olay hakkında konuşmak için yanına gittiği Savcı Ersoy ile tartışmaya başladı.

ADLİYE İÇİNDE VURDU

Tartışma sırasında mübaşir Mustafa Koca, kendisine ait tabancayla Cumhuriyet Savcısı Yunus Emre Ersoy’a ateş ederek kolundan yaraladı.

Ambulansla Tirebolu Devlet Hastanesi’ne götürülen Savcı Ersoy, buradaki ilk müdahalenin ardından Giresun Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Mustafa Koca ise olaydan sonra adliyede görevli polisler tarafından gözaltına alındı.

5 YIL ÖNCE DE OĞLUNUN OKULUNU BASMIŞ

Mübaşir Mustafa Koca’nın beş yıl önce de öğrenciler arasında yaşanan bir arbedede oğlunun yaralanması üzerine Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlkokuluna gitmiş ve okul Müdürü Ömer Göbel’i döverek hastanelik etmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 01:17
YORUM EKLE