Müge Anlı'dan ilk açıklama!

Aleyna Çakır'ın ölümüyle suçlanan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun dün gece ormanlık alanda ölü bulundu. Uygun'un ailesi Müge Anlı'yı suçlarken, Müge Anlı canlı yayında ilk açıklamayı yaptı

Müge Anlı'dan ilk açıklama!

CiddiGazete- Ankara'da, Aleyna Çakır'ın evde ölü bulunması olayıyla ilgili ifadesi alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun (48), silahla başından vurulmuş halde ormanlık alanda ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede Gülay Uygun'un, intihar notu bırakarak yaşamına son verdiği iddia edildi.

Müge Anlı, Aleyna Çakır'ın ölümünde şüpheli olan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un ölümünün ardından aile tarafından hedef gösterilmesine yönelik yaptığı açıklamada, "Ne söylerseniz söyleyin, ne yaparsanız yapın ben bu yolumdan dönmeyeceğim" dedi.

"YİNE SUÇLU BEN OLDUM"

Gülay Uygun'un şüpheli ölümünden kendisinin "sorumlu" tutulmasıyla ilgili açıklama yapan Anlı, "Allah rahmet eylesin. Devletin kurumları önemli kurumlardır. Soruşturmayı ben onlara bırakma taraftarıyım. Devlet de soruşturmayı başlattı, müfettişleri görevlendirdi. Çok sayıda kız bizi aradı bununla ilgili.

Hatta iki gün sonra da hanımefendinin ifadesi alınacakmış. Kızlar, 'Rahmetli hanım bize WhatsApp grubu kurdu. 'Benim hakkımda soru sorarlarsa iyi şeyler söyleyin' diye yazdı' dediler. Fakat konu onun üzerinde değilken dün şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Hep böyle bir tehdit var. Bu olayın ardından da yine suçlu olan ben oldum. Ben bu suçlamaları kabul etmiyorum" diye konuştu.

UMUTCAN'IN BABASI: "HAS ÜLKÜCÜYÜM!"

Uygun ailesi, olayın ardından avukatları ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Uygun ailesinin avukatı Çağatay Cengiz, Müge Anlı'yı hedef göstererek, "Bazı medya maymunları, bu aileyi yok etmek için çeşitli tiyatroları yapmışlardır" derken, eşi Durak Uygun ise "Cumhurbaşkanım ben çok koştum bu yollarda. Ömrüm boyunca has ülkücüyüm. Bir tane sana oy verdim. Sayın Süleyman Soylu bakanım, sayın cumhurbaşkanım" diyerek ailesine komplo kurulduğunu iddia etti.

Aleyna Çakır cinayeti ile ilgili Müge Anlı'nın programına bağlanan bir kişi, 'engelsiz aile yaşam ve rehabilitasyon merkezi'nde çocuk eğitmeni olarak çalışan Gülay Uygun hakkında, şu şekilde konuşmuştu:

"Bizim burada yaklaşık 10 ay evvel bir düğün oldu. Düğüne gittik. Sonradan Ümit geldi, arkasından 6 tane 19 en fazla 21 yaşlarında kız geldi. Benim yanımda da Ümit'in annesi oturuyordu. Yanına gelen o kızlar 'Yurt anne' diyerek seslendi. Sordum 'neden yurt anne diyorsunuz?' diye. 'Bizim yurtta çalışıyor, o yüzden' dediler. 'Okuyor musunuz?' diye sordum, hani yurttan çıktıkları için. 'Hayır, yurt anne bizi 18 yaşından sonra alıp ev açıyor. İşe sokma adıyla götürüyor, oğlu..."

Annesinin cesedinin bulunduğu yere gelen Ümitcan Uygun da annesi hakkında ortaya atılan iddialara için, "Ben her zaman sessiz kaldım. Fakat bu saatten sonra sessiz kalamam. Benim annem, sizin suçlamalarınız yüzünden kafasına sıktı. Ben hepsinden şikayetçiyim" diyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslendi.

Gülay Uygun, yakınları tarafından bir akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde bulundu. Gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, Gülay Uygun'un öldüğü tespit edildi.

YORUM EKLE