Muhittin Böcek'e trakeostomi uygulandı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e, daha iyi nefes alabilmesi için, trakeostomi (nefes borusunda açılan delik) uygulaması yapıldı

Muhittin Böcek'e trakeostomi uygulandı

CiddiGazete- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, coronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine 17 Ağustos’ta özel bir hastanede tedavi altına alındı. Durumu ağırlaşan Böcek, 7 Eylül'de yoğun bakımda uyutuldu.

Coronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Başkan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın isteği üzerine önceki gece Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Bu sevkten kısa süre önce entübeden çıkartılan Başkan Böcek'in solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulandığı öğrenildi.

‘KLİNİK SEYRİ STABİL’

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakımda uyutulan Muhittin Böcek'in tedavisi halen solunum cihazına bağlı bir şekilde devam ediyor. Başkan Böcek'in son sağlık durumu hakkında Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Son 24 saat içerisinde de olumsuz giden herhangi bir süreç yaşanmamış olup, klinik seyri stabil olarak devam etmektedir."

TRAKEOSTOMİ NEDİR?

Trakeostomi, nefes borusuna tıbbi amaçlarla gırtlak seviyesinin altından dışarı delik açılarak yeni bir nefes alma deliği elde etme işlemimin adıdır

YORUM EKLE