Mumcu'dan o tweet için özür

Özgür Mumcu, Mardin kayyımının bakanlara hediye aldığı gümüşçüde Habertürk çalışanlarının olduğu eski bir fotoğrafı paylaştı. Mumcu, Didem Arslan Yılmaz ve Muharrem Sarıkaya'nın tepkisinin ardından yanlış anlaşıldığını söyleyerek özür diledi

Mumcu'dan o tweet için özür

CİDDİGAZETE

Yazar Özgür Mumcu, Habertürk sunucusu Didem Arslan Yılmaz ve Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyım olarak atanan Mustafa Yaman’ın bakanlara hediye aldığı Fırat Silver isimli gümüşçüde olduğu fotoğrafı Twitter’dan paylaştı.

Mumcu paylaştığı fotoğrafın üstüne, “Bazı gazeteciler ne şanslı. Bir kuyumcu ülkede gündem oluyor ve siz haber kaynağıyla iyi ilişkiler içindesiniz. Herhalde Mardin kayyım-hediye dosyasını en iyi Habertürk işleyecektir” yazdı.

DİDEM ARSLAN YILMAZ’DAN TEPKİ

Didem Arslan Yılmaz, Mumcu’nun tweetine tepki gösterdi ve “Tweetinizle Habertürk emekçilerini ‘yolsuzluk iddiasının parçası gibi’ göstermeye çalışmışsınız. ‘Sizin araştırmacı gazeteciliğiniz’ basın emekçilerini mi buldu! 25 yıldır medyadayım şahsi aracım bile yok, hiçbirimizi aramadan zan altında bırakmışsınz, çok ayıp!” şeklinde bir tweet attı.

‘YANLIŞ ANLAŞILMIŞ OLABİLİR’

Ardından Özgür Mumcu yanlış anlaşıldığını belirterek şunları ifade etti: “Bu tweet’im yanlış anlaşılmış olabilir. Buradaki gazetecileri herhangi bir şekilde zan altında bırakmak gibi bir niyetim yok. Haberdeki önemli bir unsur olan kuyumcuyu ziyaret etmiş olmalarının gazetecilik bakımından avantaj sağlayacağını belirtmek istedim. Mardin’e gittiğimde ben de kuyumcular çarşısına gidip alışveriş yapmıştım. Bunda herhangi bir sorun yok.”

UĞUR MUMCU HATIRLATMASI

Mumcu’nun tweetine yorum yapan Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, “Sosyal medyada haberin hızı bilginin devresini yakmış; fikir sahibi olmuşsunuz. Bak fotoğrafa, salla bir tane gazeteciliği. Uğur ağabey bu hallere düşmüş gazeteciye ne derdi anımsar mısınız? Müşteri olarak girdiğiniz bir dükkanda dilerim aynısını bir başkası size yapmaz…” dedi.

Özgür Mumcu, Sarıkaya’nın bu mesajı üzerine “Ben de yanlış anlaşılabileceğini fark ettim. İroni yapmadığım halde ironik şekilde anlaşılabilecek bir ifade olmuş. Gazeteciliğine saygı duyduğum birini kırdığım için özür dilerim. Selamlar” iletisiyle özür diledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 01:52
YORUM EKLE