Muslera'dan Erdoğan'a sert tepki

Galatasaray’ın kalecisi, gelen coronavirüs haberleri üzerine ESPN televizyonuna yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın coronavirüsle ilgili açıklamalarını eleştirdi

Muslera'dan Erdoğan'a sert tepki

CiddiGazete- Galatasaray’ın kalecisi, gelen coronavirüs haberleri üzerine ESPN televizyonuna yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın coronavirüsle ilgili açıklamalarını eleştirdi.

Coronavirüse karşı önlemler art arda alınırken, liglerin ertelenmemesi tartışmalara yol açmıştı. Öyle ki Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, liglerin ilk anda ertelenmemesine sert tepki göstermişti.

Galatasaray’da dün gelen coronavirüs haberleri Türkiye’de ve dünya basınında geniş yer buldu. Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak’ın coronavirüs testi pozitif çıkarken, dün akşam saatlerinde açıklamada bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, coronavirüs testinin pozitif olduğunu ifade etti.

MUSLERA’DAN ERDOĞAN’A TEPKİ

Galatasaray’ın kalecisi Fernando Muslera, gelen coronavirüs haberleri üzerine ESPN televizyonuna yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın coronavirüsle ilgili açıklamalarını eleştirdi.

ESPN'nin haberine göre; Muslera, Galatasaray’da coronavirüs vakalarının olduğunu dile getirirken, Erdoğan için dini hastalığın önünü koydu diyerek şu açıklamayı yaptı:

"Türkiye'de günde 300 vaka açıklanıyor. Cumhurbaşkanı, dini hastalığın önüne koydu. Dualarla işin içinde çıkabileceğini düşünerek işleri karmaşık hale getirdi."

"YANLIŞ ANLAŞILDIM!"

Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, coronavirüsle ilgili verdiği röportajda kullandığı ifadelerin yanlış anlaşıldığını belirterek, "Dinine çok bağlı bir insan olarak dinle ilgili olumsuz bir yorum yapmam söz konusu olamaz" ifadesini kullandı.

Muslera, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dünyanın korku ve şüphe dolu bir dönemden geçtiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"9 yıldır Türkiye'de yaşıyorum ve hayatımı bu güzel ülkede kazanıyorum ve burayı hep ikinci ülkem gibi görüyorum. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'ın, hükümetin, Sağlık Bakanı'nın ve bütün sağlık personelinin özverili çalışmasını her geçen gün ekranlardan ve sosyal medyadan takip ediyoruz. Sağlık konusu spordan, futboldan ve her şeyden daha önemli ve değerlidir. Bütün kalbim ve dualarım sizlerle. Sabırlı olalım ve evde kalalım. Sizleri çok seviyorum."

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 12:29
YORUM EKLE