Müyesser Yıldız'ın tahliye başvurusuna red

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın tahliyesi için yapılan başvuru tutuklama kararının usul ve yasaya uygun olduğu gerekçesiyle reddedildi

Müyesser Yıldız'ın tahliye başvurusuna red

CiddiGazete- Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği, Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın avukatının yaptığı tutukluluğa itiraz başvurusunu reddetti.

Yıldız’ın avukatı Erhan Tokatlı aracılığıyla yapılan başvuru sonrasında mahkeme, Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nin verdiği tutuklama kararın usul ve yasaya uygun olduğu gerekçesiyle itiraz başvurusunu reddetti.

Oda TV'nin aktardığına göre; Mahkeme gerekçesinde, tutuklama tarihinden bu yana Yıldız lehine herhangi bir delil durumunda değişiklik de olmadığını savundu.

Halbuki Yıldız’ın tutuklanmasına delil olarak gösterilen telefon görüşmelerini gerçekleştirdiği astsubay E.B.’nin psikolojik rahatsızlığı olduğu E.B.’nin avukatı tarafından açıklanmıştı.

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirten (itirafçılık-TCK 221) E.B.'nin avukatı Sahir Yılmaz, mahkeme sorgusunda, "Belirtmek isteriz ki müvekkil bipolar rahatsızlığından tedavi görmektedir. Bu rahatsızlığı yargılama aşamasında muhtemeldir ki cezasızlık sebebi olarak karşımıza çıkacaktır" şeklinde konuşmuştu.

Müyesser Yıldız, 12 Haziran’da “devletin gizli kalması gereken bilgilerin açıklanması” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 01:03
YORUM EKLE