Nevşehir Valiliği geri vites yaptı!

CHP'nin "Atatürk'e Saygı ve Cumhuriyet Yürüyüşü"ne "kamu düzenini bozar" diye izin vermeyen Nevşehir Valiliği geri adım attı

Nevşehir Valiliği geri vites yaptı!

CİDDİGAZETE

CHP, Nevşehir’in merkezinde bulunan yaklaşık 1.5 kilometrelik caddede 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yapmak üzere Nevşehir Valiliği’nden izin istemiş ancak Valilik “Atatürk’e Saygı ve Cumhuriyet Yürüyüşü” adı altında düzenlenecek etkinliğe “kamu düzenini bozar” gerekçesiyle izin vermemişti.

Kamuoyunda infiali neden olan yasak için Nevşehir Valiliği geri adım attı. CHP Nevşehir milletvekili Faruk Sarıaslan’ın aktardığına göre; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, vekil Sarıaslan’ı telefonla arayıp Valiliğe davet etti.

“ÜZGÜN OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

CHP’li Faruk Sarıaslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Vali bey bugün 12.30’da beni aradı. ‘Sizinle özel bir şey görüşmek istiyorum il başkanınız da gelebilir mi?’ dedi. Sayın il başkanımız ile birlikte makamına gittik. Bize ‘Ben Japonya’daydım. Bu yasaktan haberim yoktu. Yanlış yapılmış. Bunu telafi etmek isterim’ dedi. Biz de telafisi için ‘Zaten biz yürüyeceğiz. O zaman izin verin izinli bir yürüyüş olsun’ dedik. Vali bey de emniyeti aradı gerekli talimatı verdi. Tedbirler alındı ve yürüyüşümüzü halkımız da katılımıyla coşkuyla yaptık” diye konuştu.

CHP STATTAKİ TÖRENE GİTMEDİ

Öte yandan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Nevşehir'de Gazi Stadyumu’nda düzenlenen törene CHP’liler katılmadı.

YORUM EKLE