O eski rektör beyin kanaması geçirdi

Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun şehit edildiği 2015 yılında Ege Üniversitesi Rektörü olan Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, geçirdiği beyin kanaması sonrası ameliyat edildi ve yoğun bakıma kaldırıldı

O eski rektör beyin kanaması geçirdi

CİDDİGAZETE

Ege Üniversitesi öğrencisi ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun okulda yuvalanan PKK militanları tarafından şehit edildiği 2015 yılında rektör olan Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, beyin kanaması geçirmesinin ardından ameliyat edildi ve yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

Şu anda Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ve Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor.

Şişli Florence Nightingale Hastanesi'nin bağlı olduğu Demiroğlu Bilim Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, Dedeoğlu'nun hastanenin acil servisine getirildiği ve yapılan tetkikler sonucu baloncuk yırtılmasına bağlı beyin kanaması tanısı konulduğu belirtildi.

Dedeoğlu'nun operasyona alındığı ve kanamanın durdurulduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sayın Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun operasyon sonrası yoğun bakım ünitemizde tıbbi tedavisi ve takibi halen sürmektedir. Yaşamsal fonksiyonlarına ait bulgular iyi olmakla birlikte, hayati riski devam etmektedir."

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER