O ifadelere jet soruşturma

İstanbul Aydın Üniversitesi, Akit TV'deki programda kız çocukları için skandal ifadeler kullanan Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven hakkında hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu

O ifadelere jet soruşturma

CiddiGazete- Akit TV'de yayınlanan "Derin Kutu" isimli programda, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaş arasındaki kız çocuklarının "mükemmel vücutları" olduğunu savunarak, "13 yaşında, hem aklen belli bir noktaya gelmiş, hem vücuden belli bir noktaya gelmiş bir insan sen '10 yıl boyunca çocuk doğurmayacaksın, kadınlığını yaşamayacaksın' diyorsun. Süpermen'i bilmem ama Süper kadın diye bir ırk var. Bu da 13-16 yaş arasında. İstediğiniz doktora sorun en üstün nitelikli insan bu yaşlardakiler... Hadi biraz büyütelim, 12-17 olsun; çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var. Vücudu mükemmel falan. Yani bu yaş, ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş" dedi.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

İstanbul Aydın Üniversitesi, Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven hakkında hukuki süreç başlatıldığını duyurdu.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nden yapılan açıklama şöyle:

Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof. Dr. Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup, kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz.

Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 04:30
YORUM EKLE