'O mektupları geri verdim!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın kendisine yazdığı diplomasi sınırlarını aşan mektuplara ilişkin soruya, "Bu mektupları bugün sayın Başkan'a ben tekrar takdim ettim” diye cevap verdi

'O mektupları geri verdim!'

CiddiGazete

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın görüşmesi sona erdi. İki lider 1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından heyetler arası çalışma yemeğine geçti. Erdoğan ve Trump senatörlerle bir araya geldi.

Görüşmeler sonrası Erdoğan ve Trump basın açıklaması yaptı. İkili açıklamanın ardından medya mensuplarının sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump’ın diplomasi sınırlarını zorlayan bir üslup ile kendisine gönderdiği mektuplar hakkındaki soruya şu cevabı verdi:

“Bu mektupları bugün sayın Başkan'a ben tekrar geri takdim ettim. Özellikle de Abdi Şahin denilen bu teröristin Amerika gibi bir ülkenin başkanı tarafından muhatap alınmasını üzünütüyle karşıladım. Abdi Şahin denilen yüzlerce insanımızın öldürülmesine vesile olan bir teröristtir. Şu anda cezaevinde olan Apo'nun da 'Manevi oğlum' dediği bir teröristtir. Böyle birisininin bizim stratejik ortağımız Amerika tarafından bu şekilde karşılanması doğrusu bizi üzmüştür. CIA'in bu adamın terörist olduğuna dair belgesini de kendilerine takdim ettim. CIA bunun terörist olduğunu belgelemiş.

Bir şeyi birbirinden ayırt etmemiz lazım. Bizim Kürtlerle bir sorunumuz yok, bizim sorunumuz terör örgütleriyle. Kim bunlar PKK, YPG.”

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 21:44
YORUM EKLE