O rektörün görevine son verildi

Eşini üniversitedeki enstitüde sekreter yapma girişimi ve “eşe özel iş ilanı” ile gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'ın görevine son verildi

O rektörün görevine son verildi

CiddiGazete- Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın rektörlük görevinin disiplin cezası nedeniyle kanunen sonlandığı bildirildi.

YÖK tarafından yapılan açıklamada "YÖK tarafından, 07.08.2020 tarihinde hakkında soruşturma açılan ve görevinden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile ilgili soruşturma tamamlanmıştır. Bugün gerçekleştirilen "Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı"nda verilen disiplin cezası nedeniyle Kanunen Rektörlük görevi sonlanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

YÖK, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 7 Temmuz 2020'de öğretim görevlisi kadrosu için çıkılan ilanda, şartların kişiye özel belirlenerek, Rektör Prof. Dr. Bağ'ın eşini tarif eder şekilde olması nedeniyle rektör hakkında soruşturma başlatmış ve görevden uzaklaştırmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 16:51
YORUM EKLE