O saldırganlardan ikisi tutuklandı

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıyla ilgili 5 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan ikisi tutuklandı, üç serbest bırakıldı

O saldırganlardan ikisi tutuklandı

CiddiGazete- Keçiören ilçesi Osmangazi Mahallesi Baştuğ Sokak’taki berber dükkanında silahlı saldırıya uğrayan Ahmet Öztaş (31) ve kardeşi Fırat Öztaş (25) yakınları tarafından otomobille Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ahmet Öztaş, canlandırma odasında 1 saat 16 dakika süren müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Fırat Öztaş, yapılan müdahalenin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilirken, Ahmet Öztaş’ın ölüm haberini alan yakınları sinir krizi geçirdi.

SAĞLIKÇILAR SEDYEDEN BARİKAT YAPTI

Ahmet Öztaş’ı görmek isteyen yakınları, buna izin verilmemesi üzerine tepki gösterdi, arbede yaşandı.

Öfkeli kalabalık, canlandırma odasının kapısına yüklenerek saldırı girişiminde bulundu. Sağlık çalışanları ise kapının arkasında sedyelerle barikat kurarak, kapının açılmaması için uğraştı. İhbar üzerine hastaneye gelen polis ekipleri, öfkeli grubu hastaneden uzaklaştırdı.

Sosyal medyadan yayınlanan ve Türkiye'nin gündemine oturan görüntülerin ardından harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheliler hakkında soruşturma başlattı.

5 ZANLIDAN İKİSİNE TUTUKLAMA TALEBİ

Soruşturma kapsamında, sağlık çalışanlarının ifadeleri alındı. Olay gecesi kapının arkasında bulunan 5 doktor ile 5 hemşirenin şikayetçi olmadıkları, hastane başhekiminin içeri girmek için kapıyı zorlayan kişilerden şikayetçi olduğu öğrenildi.

Hastanenin güvenlik kamera görüntülerini izleyen savcılık, yaklaşık 8 kişinin kapı önünde bulunduğunu tespit etti. Bu kişilerden fiziki olarak kapıyı zorlayanlardan biri çocuk 5 kişi bu sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Şüpheliler "görevliye etkin direnmek", "kamu malına zarar vermek", "tehdit", "hakaret" ve "yaralamaya teşebbüs" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Savcılık beş şüpheliden ikisini tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk etti.

İKİ ZANLI TUTUKLANDI

Hakim karşısına çıkartıla şüphelilerden Soykan K. ve Muhammet Devran Ö. tutuklandı. Diğer üç zanlı ise serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 14:18
YORUM EKLE