ODTÜ’lüler KYK yurduna karşı yürüdü

ODTÜ’de ağaçların kesilerek KYK yurdu yapılmasına karşı duran çok sayıda kişi Kavaklık olarak adlandırılan alana sloganlar eşliğinde yürüdü

ODTÜ’lüler KYK yurduna karşı yürüdü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Kavaklık olarak adlandırılan 40 dönümlük arazinin 49 yıllığına Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) devredilip yurt yapılmak istenmesine tepkiler sürüyor.

Siyasi partilerin, ODTÜ öğrencilerinin, çevre örgütlerinin ve mezunların çağrısıyla ODTÜ A4 kapısında “Kökler Direnişe Çağırıyor” sloganıyla toplananlar Kavaklık’a yürüyüş gerçekleştirdi.

SLOGANLAR EŞLİĞİNDE YÜRÜDÜLER

Milletvekillerinin de destek verdiği yürüyüşe katılanlar, “Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz”, “AKP elini üniversiteden çek”, “ODTÜ’ye KYK yurdu istemiyoruz”, “Kavaklığa gel” sloganları eşliğinde yürüdüler. ODTÜ’ye sloganlar eşliğinde girenleri kapıda polis karşıladı. Yoğun güvenlik önlemi alınan kampüs içerisindeki öğrenciler dışarıdan yürüyenleri sloganlarla karşıladı.

RABİA NAZ’IN BABASI DA ODTÜ’DE

Giresun’un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan da ODTÜ’deki yürüyüşe kızının fotoğrafıyla katıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 17:31
YORUM EKLE