Oğul Netanyahu’dan Türkiye’ye boykot çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tweetine Kürdistan bayrağı görseliyle cevap veren İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu çok tepki alınca ‘Türkiye’yi boykot edin’ çağrısında bulundu

Oğul Netanyahu’dan Türkiye’ye boykot çağrısı

CiddiGazete- Türkiye’de İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarına tepkiler sürüyor.

İsrail’in saldırılarına karşı bölge ülkeleri ve uluslararası kamuoyunun harekete geçirilmesi için Müslüman ülkelerin liderleriyle görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından da bir mesaj paylaştı.

Erdoğan, “İslam ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyayı İsrail’in Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e ve Filistinlilerin evlerine yönelik saldırılarına karşı etkili şekilde harekete geçmeye davet ediyorum” notuyla paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

KÜRDİSTAN BAYRAĞI

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahun’nun oğlu Yair Netanyahu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu tweetinin altına Kürdistan bayrağı görseli ile cevap verdi.

Bu paylaşımı tepki çeken Yair Netanyahu daha sonra, "İsrail'in ve Yahudi halkının yok edilmesi çağrısında bulunan Türklerden binlerce cevap alıyorum! Hâlâ tatil için oraya uçmakta olan İsrailliler aranızda ne var? İran'da özgürlüğe uçmak gibi!” diyerek İsrail vatandaşlarına Türkiye'yi boykot etme çağrısında bulundu.

YORUM EKLE