Ölen polisin eşi tutuklandı

Adana'da tabancasını temizlerken kendini vurduğu öne sürülen polis memuru Alper Doğan'ın aynı zamanda kuzeni olan eşi Fadime Doğan, kocasını "kasten öldürmek" suçundan tutuklandı

Ölen polisin eşi tutuklandı

CiddiGazete

Olay, Adana'nın Sarıçam İlçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde, Cumartesi gecesi meydana geldi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli dört aylık polis memuru Alper Doğan (24) evinde tabancasıyla ağır yaralandı. 1 yıl önce evlendiği eşi Fadime Doğan’ın çağırdığı ambulansla Alpay Doğan Adana Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı ancak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, polis memurunun ölümü üzerine çalışma başlattı. Evde yapılan çalışmada, şahsın beylik tabancasından çıkan kurşunla öldüğü ve yanında sadece eşi olduğunu tespit etti. Cinayet Büro dedektifleri, bunun üzerine eşinin ifadesine başvurdu.

Fadime Doğan ilk ifadesinde eşinin tabancasını temizlerken vurulduğunu öne sürdü. Bunun üzerine adli tıpta yapılan ön otopside, uzaktan açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

Polis, bunun üzerine Fadime Doğan’ı gözaltına alıp, sorguyu derinleştirdi.

Fadime Doğan, ikinci ifadesinde eşinin tabancanın mermilerini çıkardığını, daha sonra da tabancayı kendisinin alarak “sıkayım mı” diye şaka yaptığını, eşinin de “vuramazsın, sıkamazsın” diye şaka yaptığını, kendisinin bunun üzerine tetiğe basarak mermi olmadığı için şaka amaçlı ateş ettiğini ancak içinde mermi olduğu için eşinin yaralandığını, hemen ambulans çağırdığını söylediği öne sürüldü.

Bu ifadeden sonra Fadime Doğan adliyeye sevk edildi. Doğan, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından “kasten adam öldürme” suçundan tutuklandı.

“BU OLAY BİR KAZA”

Bu arada, Alpay Doğan’ın babası Mahmut Doğan ise oğlu ile gelininin beş yıldır birbirini sevdiğini belirterek, “Gelinim oğlumun yolunu gözlerdi. Onlar birbirini çok seviyordu. Oğlumu gelinimin öldürdüğüne inanmıyorum. Gelinim, benin yeğenim zaten. Bu olay bir kaza. Onlar birbirine doyamadı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 14:07
YORUM EKLE