‘Pakize Anne’ beraat etti

Cumhurbaşkanı'na hakaretten hakkında dört yıl hapis cezası istenen Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba, çıktığı ilk duruşmada beraat etti

‘Pakize Anne’ beraat etti

CİDDİGAZETE

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba’ya, 5 Aralık 2017 tarihinde Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması'nda yaptığı konuşması nedeni ile “Cumhurbaşkanına hakaretten” soruşturma açılmıştı. Akbaba hakkında düzenlenen iddianame tamamlandı. Hakkında 4 yıl hapis cezası istenen Pakize Alp Akbaba bugün Ankara Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı.

BERAAT ETTİ

Pakize Anne, çıktığı ilk duruşmada ise beraat etti. Haberi duyuran avukat Uğur Poyraz, “Pakize Ana cumhurbaşkanına hakaret suçundan ilk celsede beraat etti ama aslında Türk Milleti’nin vicdanında çoktan beraat etmişti. Duruşmaya gelen, davaya destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

MERAL AKŞENER İKİ "UĞUR POYRAZ" ARASINDA

Adliyeye gelişinde Pakize Anne’yi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener karşıladı. Akşener, Pakize Akbaba'nın avukatı Uğur Poyraz ve İYİ Parti Genel Sekreteri, aynı ismi taşıyan Uğur Poyraz'la birlikte koridorda poz verdi.

PAKİZE AKBABA NE DEMİŞTİ?

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba, 5 Aralık 2017 tarihinde CHP tarafından düzenlenen Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’nda kürsüden yaptığı konuşmada “Herkes haddini bilsin. Şimdi PKK bitti, FETÖ çıktı piyasaya. FETÖ Meclis’tedir önce Meclis’i temizle Meclis’i. Ben şehit verdim, saçımı süpürge ettim. Hepsi Atatürkçü, vatanını, milletini seven çocuklar yetiştirdim. Çocuklarımdan birisini askere yolladık. Ne yazık ki, hain bir kurşunla şehit oldu. ‘Analar ağlamayacak’ dediler… Niçin şehit geliyor? Gücünüz yetmiyorsa bırakın o görevi” demiş ve iktidarın PKK ve FETÖ mücadelesini sert sözlerle eleştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 11:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Akbaş
Yaşar Akbaş - 2 yıl Önce

Niye ki "utanmadan" dava açmışlar anlayamadım....Vah Türkiyem vah