Papaz Brunson'la ilgili şok iddia

Yarın duruşması görülecek olan Rahip Andrew Brunson ile ilgili dikkat çeken bir iddiada bulunuldu. ABD basını, Brunson’ın serbest bırakılması için Beyaz Saray ile anlaşma sağlandığını ileri sürdü

Papaz Brunson'la ilgili şok iddia

Rahip Andrew Brunson yeniden ülkenin gündeminde. Yarın yeniden hakim karşısına çıkacak olan rahiple ilgili ABD basını önemli bir iddiada bulundu. Brunson'ın önümüzdeki günlerde ABD'ye gönderilmesi için Ankara ve Washington arasında yazılı olmayan bir anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

“YAPTIRIMLAR HAFİFLEYECEK”

NBC'ye konuşan üst düzey ABD’li yetkililer, Brunson'ın serbest kalması karşılığında Türkiye'ye yönelik ekonomik yaptırımların hafifletileceğini söyledi.

ABD Dışişleri: Brunson'un serbest bırakılmasını bekliyoruz

Öte yandan ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'de tutuklu bulunan ABD'li rahip Brunson hakkında, "Brunson'un serbest bırakılması iki ülke ilişkileri için önemli bir adım. Brunson'ın serbest bırakılmasını bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

DOLAR DEĞER KAYBETTİ

Brunson'ın serbest kalacağına dair haberlerin basında yer almasının ardından ekonomi de hareketlendi. Türk lirası, dolar karşısında hızla değer kazanmaya başlarken dolar da dakikalar içerisinde düşüşe geçti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 22:56
YORUM EKLE