Pınar Gültekin’in cesedi bulundu

Muğla'nın Ula ilçesinde beş gündür kayıp olan 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in cansız bedeni, Menteşe ilçesindeki ormanlık alanda bulundu

Pınar Gültekin’in cesedi bulundu

CiddiGazete- Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi'nde yaşayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü son sınıf öğrencisi Pınar Gültekin’den (27) kan donduran haber geldi. Beş gündür haber alınamayan genç kızın cansız bedeni Menteşe ilçesinde ormanlık alanda bulundu.

Pınar Gültekin’in en son görüldüğü kişinin eski sevgilisi C.M.A. olduğu belirlendi. Şüpheli, ilk ifadesinde cinayeti itiraf etti.

İddiaya göre C.M.A. olay günü konuşmak için otomobiline aldığı Pınar’ı kendisine ait bağ evine götürdü. Burada çıkan tartışmada C.M.A., Pınar Gültekin’i boğarak öldürdü; cansız bedenini de ormanlık alana götürüp bıraktı.

NASIL BULUNDU?

Pınar için kurulan özel ekip, çalışmalarını sürdürürken Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda cansız bir kadın bedeni bulundu.

Bölgeye giden ekiplerin yaptığı incelemede, cansız bedenin kayıp olan Pınar Gültekin’e ait olduğu tespit edildi.

NE OLMUŞTU?

Pınar Gültekin 16 Temmuz günü, yalnız yaşadığı Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi’ndeki evinden çıktı. Ailesi İstanbul’da yaşayan Pınar’a, ablası Sibel Gültekin telefonla ulaşamayınca paniğe kapıldı.

Sibel Gültekin ile annesi Şefika Gültekin, Muğla’ya gelerek kayıp ihbarında bulundu. Ekipler Pınar’ı bulmak için arama çalışması başlattı.

Pınar Gültekin’in en son Akyaka Mezarlığı civarı ile Menteşe ilçe merkezindeki AVM’de görüldüğü saptandı.

Bunun üzerine tüm güvenlik kameraları mercek altına alındı. Soruşturmayı sürdüren ekipler, güvenlik kameralarının görüntülerinden Pınar Gültekin’in kaybolmadan önce bir kişi ile alışveriş merkezinde oturduğu, ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığını tespit etti.

"YÜREĞİMİZ GÜZEL KIZIMIZ İÇİN YANDI"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Pınar'ın ölümüyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Yavaş paylaşımında şunları kaydetti:

- Yüreğimiz güzel kızımız #pinargultekin için yandı.

- 5 gündür kayıp olan ve cansız bedenine ulaşılan evladımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

- Zihniyeti, dili ve eylemi şiddetten arındırmak zorundayız.

- Kadın cinayetlerini sonlandıracak adımlar atmak hepimizin ortak sorumluluğu.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 21:01
YORUM EKLE