Polis ROK'un peşinde

FETÖ sanıklarından tehdit ve şantajla para toplanmasına yönelik soruşturmada Nagehan Alçı'nın kocası Rasim Ozan Kütahyalı'nın da ifadeye çağırıldığı ortaya çıktı. Bank Asya kredisiyle alınan eve defalarca giden polis, ROK'u bir türlü bulamadı

Polis ROK'un peşinde

İzmir'de FETÖ sanıklarından tehdit ve şantajla para toplanmasına yönelik soruşturmada Rasim Ozan Kütahyalı'nın da ifadeye çağrıldığı öğrenildi. Polisin defalarca evine gitmesine rağmen Kütahyalı bulunamadı. Polisin tutanağı soruşturma dosyasına girdi.

HÜSEYİN SARIÇİÇEK TUTUKLANDI

FETÖ davasında yargılanan bazı sanıkların kendilerinden haklarındaki soruşturmayı kapatmak için tehdit ve şantajla para istendiğine yönelik iddialarda bulunması üzerine savcılık soruşturma başlattı. Tehdit ve şantaj yaptığı belirlenen yandaş medya programcısı Hüseyin Sarıçiçek'in tutuklandığı olaylarla ilgili olarak, Sarıçiçek ile irtibatlı Rasim Ozan Kütahyalı da ifadeye çağırıldı. Ancak soruşturmada polisin defalarca evine gittiği ROK bir türlü bulunamadı!

AVUKATI ÇAĞRIYI ÖNEMSEMEDİ

Çengelköy Karakolu'nda hazırlanan tutakta, "Şahsın ifadesinin alınması mümkün olmamış. Konuyla ilgili memur tutanağı yazımız ekinde gönderilmiştir" denildi. Polis tutanağında ise "Şahsın adresine çeşitli gün ve saatlerde peyder pey gidilmiş, şahsa adreste ulaşmak mümkün olmamış" ifadeleri kullanılırken, Kütahyalı'nın avukatına durum bildirildiği halde kendisinin ifadeye ısrarla gelmediği söylendi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutulan tutanağın ardından Kütahyalı'nın ifadesinin halen alınamadığı öğrenildi.

ZENGİN FETÖ'CULAR SOYULMUŞ!

İzmir'de zengin FETÖ'cülerin yargılandığı davalarda Rasim Ozan Kütahyalı ve kripto FETÖ'cü Cem Küçük'le bağlantılı olduğu iddia edilen kişilerin sanıklardan para talep ettiği iddiası dava dosyasına girmişti.

(Odatv)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 15:14
YORUM EKLE