Polis uyardı o pankart kaldırıldı!

Sinop'ta, bir işletmeci tarafından plaja asılan, üzerinde Türkçe ve Arapça "Vatanı için savaşmayanlar plajımıza giremez. Türk ırkı var olsun" yazılı pankart, polisin uyarısının ardından kaldırıldı

Polis uyardı o pankart kaldırıldı!

Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların durumu konuşulmaya devam ederken, Sinop'ta plaja asılan pankart tartışma yaratmıştı.

Sinop kent merkezi Kaleyazı mevkiindeki plajın işletmecisi Hakan Akıncı, plaj girişine üzerinde Türkçe ve Arapça, "Vatanı için savaşmayanlar plajımıza giremez. Türk ırkı var olsun" yazılı pankart astı.

Pankart, sosyal medyada da paylaşılınca büyük tepki topladı. Bunun üzerine polisin uyarısıyla plaj görevlileri pankartı kaldırdı.

NASIL AÇIKLADI

İşletmeci Akıncı, hiçbir zaman insanlar arasında ayrım yapmadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Ancak, özellikle sahil kesimlerinde, Suriyeli, Afgan, yani memleketlerinde savaşa katılmadan, buraya gelip bizden çok rahat bir şekilde yaşamalarını hiçbir zaman hazmetmedim. Müşterilerimizi de rahatsız ediyorlar. Bu pankartı yazdırmadan önce de yabancı beş, altı kişi sahile geldiler, pantolonlarını çıkartıp, iç çamaşırlarıyla denize girdiler. Bu, bardağı taşıran son damla oldu. Ben de bir pankart yazdırma gereği hissettim. Vatanı için savaşmayanların burada sefa sürmeye hakkı yoktur. Benim askerim, Türk askeri Suriye'de şehit olurken, onlar burada eğleniyor. Uyarıda bulundular, biz de pankartı kaldırdık."

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 16:06
YORUM EKLE