Posta Gazetesi'nde flaş ayrılık

Demirören Medya Grubu bünyesinde yayın yapan Posta Gazetesi'nde flaş bir gelişme yaşandı. Gazetede telifli olarak çalışan Candaş Tolga Işık'ın yazılarına son verildi

Posta Gazetesi'nde flaş ayrılık

CiddiGazete- Medya dünyasında bugün sürpriz bir gelişme yaşandı. 14 yıldır Posta Gazetesi'nde köşe yazıları kaleme alan Candaş Tolga Işık'ın yazılarına son verildi.

Yazarlığın yanı sıra, çok sayıda özel haber, röportaj ve manşet haberine imza atan Candaş Tolga Işık Posta'da telifli olarak görev yapıyordu.

Candaş Tolga Işık'ın gazetesi ile aniden yollarını ayırması Demirören Medya Grubu içerisinde şaşkınlıkla karşılandı.

Işık'ın, medya grubunun patronu Yıldırım Demirören ile yakın ilişkisi olduğu, Demirören'in BJK başkanlığı döneminden itibaren bu ilişkiyi sürdürdüğü de biliniyordu.

NEDEN AYRILDI?

Hem iktidara, hem de muhalefete yakın bir gazeteci olan Candaş Tolga Işık, hükümette görev yapan bakanlarla yakın ilişkiler geliştirmişti. Işık diğer yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na da yakın bir isimdi.

Ayrılık kararıyla ilgili olarak Candaş Tolga Işık, "Yazılarımın kimi gazeteye giriyordu, kimi girmiyordu. Yürütemedik karşılıklı konuşarak yolları ayırdık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 14:38
YORUM EKLE