Rabia Naz'ın babasına flaş talep!

Eynesil’de gözaltına alınan gazeteciler Canan Coşkun ve Kazım Kızıl ile Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi

Rabia Naz'ın babasına flaş talep!

CiddiGazete

Rabia Naz Vatan’ın 19 aydır aydınlatılamayan "şüpheli" ölümünü araştırmak için Eynesil’e giden gazeteciler Canan Coşkun ve Kazım Kızıl ile Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan gözaltına alınıp, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Haberi Gazeteci Burcu Karakaş, sosyal medyadan duyurdu. İşte o paylaşım:

"Gazeteci Canan Coşkun, belgesel yönetmeni Kazım Kızıl ve Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi."

DÜN GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünü araştırmak için TBMM’de kurulan komisyon, Giresun’un Eynesil ilçesine gitti. Meclis Komisyonu’nu takip eden gazeteci Canan Coşkun ve belgeselci Kazım Kızıl, Giresun’un Eynesil ilçesinde gözaltına alındı.

BABA ŞABAN VATAN BU SABAH GÖZALTINA ALINDI

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde ölen Rabia Naz Vatan’ın adalet arayan babası Şaban Vatan da bu sabah gözaltına alındı.

Şaban Vatan’ın eşi Atike Naz ise eşinin gözaltına alınmasının ardından gazeteci Metin Cihan'a mesaj göndererek, "Herkese haber ver ne olur" diye seslenmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 13:06
YORUM EKLE