Rehin tuttuğu akademisyeni yaktı

İstanbul'da Kemal Delbe, Aydın Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Aylin Sözer'i evinde iki gün esir aldı. Delbe, Aylin Sözer'i bugün üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe vererek öldürdü

Rehin tuttuğu akademisyeni yaktı

CiddiGazete- İstanbul'da Kemal Delbe isimli şüpheli, eski sevgilisi olduğu iddia edilen İstanbul Aydın Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Aylin Sözer'i evinde iki gün esir aldı. Kemal Delbe, Aylin Sözer'i bugün üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Yanan kadın feci şekilde hayatını kaybetti.

Olay Bağlarbaşı Mahallesi’nde saat 12.30 sıralarında yaşandı. İddiaya göre Kemal Delbe isimli şahıs, öğretim üyesi olan 48 yaşındaki Aylin Sözer'i evinde iki gün boyunca esir aldı.

Dr. Öğr. Üyesi Sözer, yanarak feci şekilde hayatını kaybederken, şüpheli ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine de saldırdı.

Kemal Delbe, gözaltına alındığı sırada çevredekiler linç girişiminde bulundu. Bu sırada dairede çıkan yangını itfaiye ekipleri söndürdü.

Apartmanın dumanla dolması nedeniyle diğer dairelerde bulunan vatandaşlar ve çocuklar tahliye edildi.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ'NDAN AÇIKLAMA

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Aylin Sözer’i, 29 Aralık 2020 Salı günü (Bugün) öğle saatlerinde, maalesef bir kadın cinayetine kurban vermiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Türkiye’de ve ABD’de alanında aldığı eğitimlerden sonra 2013 tarihinden bu yana üniversitemizde görev yapmakta olan Aylin Hocamız, gerek akademik birikimi, gerek öğrencilerine yaklaşımı, gerek mesai arkadaşlarıyla uyumu, gerekse hayat dolu, neşeli, sıcakkanlı, yardımsever; “İyilik Meleği” karakteriyle tüm İAÜ Ailesi’nin büyük sevgi ve saygı duyduğu bir öğretim elemanıydı. Ülkemizde eğitim vermek için gezmediği, davetini kabul etmediği neredeyse hiç bir il kalmamıştı. On binlerce öğrenci ve öğretmene bilgisi, deneyimi ile ışık olmuştu.

Böylesine müstesna bir değeri, ülkemizin son yıllarda yükselen bir sorunu olan kadın cinayetine kurban vermiş olmak, zorluklar ve sıkıntılarla geçen 2020 yılının bizim açımızdan en acı ve en unutulmaz anısı olmuştur. Öğrenci ve personelinin yüzde 60’ı kadın olan, Türkiye’nin aydınlık yarınlarının yetiştirilmesinde büyük görevler üstlenen ve geleceğin güçlü kadın liderlerini yetiştirmekten gurur duyan bir yükseköğretim kurumu olarak, kıymetli bir akademisyenimizi böyle korkunç bir olaya kurban vermek, bizim için tarifsiz bir üzüntü, keder ve öfke kaynağıdır. Bir akademisyenin ne kadar büyük emek, özveri ve zorluklarla yetiştiğini düşünürsek, toplumumuzun kaybı daha iyi anlaşılabilir.

İAÜ Ailesi’nin, kıymetli hocamızın tüm öğrencilerinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 13:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Polise nasıl saldırıyor birde. Amerika’da olsa polis kafasına sıkar atardı köpeği...