Resmiye nine virüsü yendi

Birden fazla kronik rahatsızlığının yanı sıra bir süre önce yakalandığı coronavirüsü yenmeyi başaran 86 yaşındaki Resmiye Işık, diğer hastalara umut oldu

Resmiye nine virüsü yendi

CiddiGazete- Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip coronavirüs (Covid-19), Türkiye’de bugüne kadar 23 bin 934 kişide görüldü, 501 kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu.

Coronavirüse yakalanıp iyileşenlerin sayısı ise bugün itibarıyla 786 olarak kayıtlara geçti.
Bunlardan biri de Sakarya’da yaşayan ve hipertansiyon ile kalp ve akciğer rahatsızlıkları bulunan 86 yaşındaki Resmiye Işık oldu.

UMREDEN DÖNENLERDEN BULAŞTI

Resmiye Işık'ın oğlu Cavit ve gelini Hülya Işık, umre ziyareti için Suudi Arabistan'a gitti.
Ülkeye 12 Mart'ta dönüş yapan Işık çifti, İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince günlük takipleri yapılmak üzere evde gönüllü karantinaya başladı. Bu sırada Resmiye Işık da umreden dönen oğlu ve gelinini ziyaret etti.
Işık çifti, bir süre sonra başlayan öksürük şikayetiyle 18 Mart'ta hastaneye başvurdu.
Burada yapılan testlerin "pozitif" çıkması üzerine Cavit ve Hülya Işık'ın hastanede tedavisine başlandı.

Işık çiftinin hastanede tedavileri sürerken, öksürüğü artan Resmiye Işık, yakınları tarafından 22 Mart'ta hastaneye götürüldü.
Yapılan testin pozitif çıkması üzerine Işık da hastanede tedaviye alındı.
Tedavilerinin ardından yapılan testlerin "negatif" çıkması üzerine Işık çifti 29 Mart'ta, Resmiye Işık ise 1 Nisan'da taburcu edildi.

‘ALLAH HERKESİ BU BELALARDAN KORUSUN’

Coronavirüsü ilerleyen yaşı ve kronik rahatsızlıklarına rağmen yenen Resmiye Işık, "Hastalığı yendim, çok mutluyum. Allah herkesi bu belalardan korusun" dedi.
Sağlığına yeniden kavuştuğu için şükreden Işık, vatandaşlara evde kalmaları ve dışarı çıkmamaları yönünde çağrıda bulundu.
Işık, Allah'tan coronavirüs salgınına karşı herkese vücut sağlamlığı vermesini temenni etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 16:44
YORUM EKLE