Sabahattin Önkibar’a saldırı!

Gazeteci Sabahattin Önkibar'a Ankara'da saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonrası açıklamalarda bulunan Önkibar, "Bunu kimin yaptığını ve kimlerin yaptırdığını biliyorum. Ergen çocukları saldılar üstüme. 19-20 yaşında çocukları saldılar üstüme" dedi

Sabahattin Önkibar’a saldırı!

Gazeteci, yazar Sabahattin Önkibar, Ankara Angora Evleri önünde, evine 300 metre mesafede saldırıya uğradı.

Odatv yazarı Önkibar’ın önünü kesen iki araçtan inen üç kişi gazeteciyi yumrukladı. Hastaneye kaldırılan Önkibar’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Önkibar saldırganlardan şikayetçi oldu. Görgü tanıklarının ifadesine göre saldırganların kullandığı araçlardan biri tespit edildi.

SABAHATTİN ÖNKİBAR’DAN AÇIKLAMA

Önkibar, “Eşofman vardı üzerimde markete doğru giderken üç kişi saldırdı. Ama hazırdım. Bunların işi sokağa döktüğünü anladım. Bahçeli’nin açıklamalarından sonra bekliyordum. Bana vurdular yere düştüm tekmelemeye başladılar. Esnaf geldi müdahale etti. İki tane arabaları vardı bindiler ve kaçtılar. Ben çok dikkat ediyordum. Bunu kimin yaptığını ve kimlerin yaptırdığını biliyorum. O çeteleri tutana kafa tutuyorum. Onlardan hesap soracağım. Hemen polise bildirdik. Şikayette de bulunduk. Yarın raporu da karakola ya da adliyeye bildireceğim. Ergen çocukları saldılar üstüme. 19-20 yaşında çocukları saldılar üstüme” dedi.

Sabahattin Önkibar'a saldıranların kullandığı araçlardan birinin Peugeot 301 marka, 06 BCF 026 plakalı kiralık araç olduğu tespit edildi.

Önkibar'a, 2017 yılındaki TÜYAP Kitap Fuarı'nda, yazmış olduğu kitaptan dolayı yine saldırı gerçekleştirilmişti. 

YORUM EKLE