Sağlık ordusu destan yazıyor

Covid-19 tanısı alan Dr. Alpay Genç, ‘Kimse bizi bireyciliğin tavan yaptığı Avrupa ile karşılaştırmasın. Biz Türkler farklıyız. Bu salgından, ulusça sahip olduğumuz dayanışma özelliğimiz ile sağ salim çıkacağız’ dedi

Sağlık ordusu destan yazıyor

CiddiGazete- Dr. Alpay Genç, salgına karşı görevi başında hasta bakarken baş gösteren eklem ağrıları nedeniyle coronavirüs kaptığından şüphelendi. Hasta bakmayı bıraktı. Yapılan testle Covid-19 olduğu kesinleşti.

Dr. Alpay Genç, dostlarına gönderdiği mesajda, hem yaşadıklarını anlattı hem de Türkiye’nin bu salgından çok daha güçlü çıkacağını söyledi. İşte Dr. Alpay Genç’in mesajı:

“Son yazımda sanırım enfekte oldum demiştim ya; dün ateşim çıktı. Bir doktor grubunda sağ olsun bir doktor arkadaşımız paylaşmış herkes seferber oldu. Sonuç IGM ve IGG pozitif. Dünyanın sonu değil tabi. Neleri yenmedik bu hastalığı da yeneriz elbet. Ek hastalığım yok, sigara içmiyorum, yaşım da genç sayılır. Panik yok.

‘GÖREVİMİN BAŞINA DÖNECEĞİM’

Bu salgında kontamine (hastalığın bulaşması) olmayı bekliyordum da bu kadar erken olmasa iyiydi. Acildeki ekibimizin yanlarında olamadığım için çok üzgünüm ama toparlar toparlamaz görevimin başına döneceğim elbet.

Hastanemizdeki Kovid servisine yatırdılar. İlaca başlandı. Sağ olsun hemşire arkadaşlar da çok iyi bakıyorlar. Dün akşamdan beri arayan soran, dua eden, eşin, dostun, arkadaşın, haddi hesabı yok. Dedim ki biz bu salgından toplum olarak çok daha güçlü çıkarız. Kimse bizi bireyciliğin tavan yaptığı Avrupa ile İtalya ile Fransa ile karşılaştırmasın. Biz Türkler farklıyız.

'BU ÖZVERİYE SAYGI DUYULSUN'

Acillerde hastanelerde Türk sağlık ordusunun yazdığı destana şahit olsanız ne demek istediğimi net anlardınız. 19 yaşında, 20 yaşında gencecik çıtı pıtı hemşire kızlarımız hemşir delikanlılarımız hasta gelince kişisel koruyucu ekipmanlarını anında giyiyor. Sonra hiç tereddütsüz hastalarımızın bakımına koşuyor. Asıl kahraman o gençlerimizdir. Hepsini gözlerinden öpüyorum teker teker.

İş dönüşü, evladına sarılamayan anne babalar değil, o 3-4 yaşındaki annesini babasını uzaktan sevmek zorunda kalan evlatlardır asıl kahraman olanlar. Bu kadar özveriye saygı duyulsun evde kalınsın birkaç hafta.

Biz bu salgını da atlatırız.

Lütfen sosyal izolasyona dikkat edelim.

'EVDE KALIN'

Üç hafta çıkmayıverin sokaklara. Ben 10 gündür oğlumdan uzak hastanede yaşıyorum. Evlatlarınıza benim için de sarılın. Evde çoluk çocuk birlikte yapacak bir sürü etkinlik bulunur.

Çok acil bir durum olmadıkça lütfen hastanelere gitmeyiniz. Hastalığı, hastanelerden kapabilirsiniz.

Büyüklerinizi, arkadaşlarınızı arayın bol bol. Bu salgından, ulusca sahip olduğumuz dayanışma özelliğimiz ile sağ salim çıkacağız.

Patronlar bile sağlıkta kamucu yaklaşımdan söz ederken; şapkamızı önümüze koyup düşüneceğiz, daha kamucu bir sağlık sistemine öncülük edeceğiz.

İyi dilekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bana değil hastanelerdeki 19 yaşındaki Buse hemşirelere, onlara arslan gibi abilik yapan Emre hemşirlere dua edin.

Merak etmeyin.

Yine bahar gelecek.

Yine kuşlar ötecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 13:41
YORUM EKLE