Sahte peygamber Evrenesoğlu öldü

Kamuoyunda “sahte peygamber” olarak bilinen MİHR tarikatının elebaşı İskender Evrenesoğlu ABD'de öldü

Sahte peygamber Evrenesoğlu öldü

CiddiGazete

Tele1’den Yılmaz Polat’ın haberine göre, sahte peygamber İskender Evrenesoğlu, uzun yıllardır yaşadığı ABD’nin Virginia Eyaleti Norfolk kentinde öldü.

Turgut Özal döneminde 1986’da Devlet Planlama Teşkilatı'nda uzman olarak çalışan sahte peygamber İskender Evrenesoğlu, kendisine vahiy geldiğini ve “Risalet Nurları” isimli kitabın Allah tarafından yazdırıldığını iddia etmesiyle tanındı.

FETÖ GİBİ YAPILANMAYA ÇALIŞTI

Evrenesoğlu, 90’lı yılların sonunda ABD’ye göç ettikten sonra FETÖ gibi vakıflar kurdu, televizyon ve çeşitli yayınlarla Türkiye’de şarlatanlık yapmaya devam etti.

Geçen yıl mahkeme tarafından kapatılan Medeniyet, İrfan, Hayır, Refah Vakfı’nın (MİHR) kurucusu olan Evrenesoğlu’nun Kur’an-ı Kerim meali ve tefsir yayını yapan internet siteleri de Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nca sakıncalı olduğu gerekçesiyle kısa süre önce kapatıldı.

AİHM'E BAŞVURDU ANCAK REDDEDİLDİ

MİHR Tarikatı’nın kurucusu Evrenosoğlu, 1998 yılında, İstanbul’da Harp Akademileri Komutanlığınca yayınlanan "Türkiye’de İrtica Hareketleri Ve Terörizmin İlişkileri" adlı kitapta yer almıştı.

Evrenesoğlu’nun cenazesinin Türkiye’ye gönderileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasmed
Hasmed - 1 yıl Önce

Helhamdulillah