Sakal için değil özel sektör için!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İETT’den sakal yüzünden değil özel sektörde iş bulduğu için ayrıldığını gösteren istifa dilekçesi ortaya çıktı

Sakal için değil özel sektör için!

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’da İETT’de sakallılarla uğraşmaya başladılar. Benim dönemimde de bir albayı getirdiler İETT’nin başına. Dedi ki ya sakal ya istifa. Ben de ertesi gün istifamı verdim ayrıldım” sözlerinin gerçeği yansıtmadığı, özel sektörde daha iyi iş bulduğu için işinden ayrıldığı ortaya çıktı.

İBB’DE KILIK KIYAFET TARTIŞMASI
Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün Malatya’da Önder İmam Hatipliler buluşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediyede çalışan personelin kılık kıyafeti ile uğraştığını ileri sürerek, “İstanbul’da İETT’de sakallılarla uğraşmaya başladılar. Benim dönemimde de bir albayı getirdiler İETT’nin başına. Personellerin sakalını kesiyordu. En son ben kaldım. Benim de sakalım vardı, beni de çağırdı. Dedi ki ya sakal ya istifa. Ben de ertesi gün istifamı verdim ayrıldım” dedi.

İŞTE O DİLEKÇE

Erdoğan’ın sözlerinin ardından sosyal medyada Erdoğan’ın kendi el yazısıyla yazdığı dilekçeye yer verildi. 18 Haziran 1981 tarihli dilekçede “Özel sektörden almış olduğum uygun iş teklifi sebebiyle 18.06.1981 tarihiyle istifa etmek istiyorum. Hak kazanıp da kullanmadığım yıllık ücretli iznimin ihbar önellerime ait çalışacağım 32 günlük yasal süreden düşürülerek çıkışımın yapılmasını saygılarımla arz ederim” ifadeleri yer alıyor. İktidara yakın Sabah gazetesinin 24 Eylül 2014’te yayımladığı haberde, 1974 yılında İETT’ye sınav ile giren ve kurumun spor servisinde 7 yıl çalıştıktan sonra 1981’de işten ayrılan Erdoğan, istifasına gerekçe olarak ise özel sektörden almış olduğu uygun iş teklifinin olduğu belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 17:07
YORUM EKLE