banner395
banner424

'#SapığınızaSahipÇıkın' trend topic oldu

Mansur Yavaş'ı yıpratmak için yandaş medya tarafından parlatılan Necmettin Kesgin, bilgisayarında tespit edilen çok sayıda çocuk istismarı videosu ve fotoğrafı nedeniyle bugün hakim karşısına çıkacak. Twitter kullanıcıları, Ömer Çelik ve Mehmet Özhaseki'den, duruşmada Kesgin'i yalnız bırakmamalarını istedi

'#SapığınızaSahipÇıkın' trend topic oldu

CİDDİGAZETE

İktidara yakın medyada, Mansur Yavaş hakkındaki iddialarla gündeme gelen Necmettin Kesgin, "çocuk istismarına yönelik belge bulundurma" suçuyla hâkim karşısına çıkacak.

Sosyal medya kullanıcıları, Ciddigazete'nin duyurduğu haberin ardından twitter'dan mesaj yağdırmaya başladı.

"#SapığınızaSahipÇıkın" hashtag'i kısa sürede trend topic oldu.

Twitter kullanıcıları, AKP Sözcüsü Ömer Çelik ve AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'nin de bugünkü duruşmaya giderek Necmettin Kesgin'e destek vermesi gerektiğini vurguladı.

BAKANLIK DAVAYA MÜDAHİL OLACAK MI?

Ankara 22’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülecek davanın ilk duruşmasına milletvekillerinin de katılması bekleniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın çocuk istismarına yönelik belge bulundurulmasına yönelik bu davaya müdahil olup olmayacağı hakkında ise açıklama yapılmadı.

ÖZHASEKİ VE ÇELİK NECMETTİN KESGİN'İ YALNIZ BIRAKMASIN!

Necmettin Kesgin ile ilgili olarak, haber kanallarında uzun süre açıklamalarda bulunan AKP Sözcüsü Ömer Çelik ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin davayı katılıp katılmayacağı da açıklanmadı.

BİLGİSAYARINDAN ÇOCUK İSTİSMARI VİDEOLARI VE FOTOĞRAFLARI ÇIKTI

Kesgin hakkında çocuk istismarı suçlamasıyla hazırlanan iddianamede, bilgisayarında bu suçlamayla ilgili 153 fotoğraf ve 17 videoya ulaşıldığı belirtilmişti. Kesgin'in belgede sahtecilikten 6,5 yıllık cezası olduğu ve kararın onanması halinde cezaevine gireceği belirtildi.

İŞTE ATILAN BİNLERCE TWEET'TEN BAZILARI:

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 03:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER