Sar 9'larda ikinci perde!

Sarsılmaz'ın ürettiği Sar 9 model tabancaların atış sırasında plastik olan arka kısmının kırılarak mekanizmasının bir polisin gözüne batması olayında yeni bir gelişme daha yaşandı

Sar 9'larda ikinci perde!

CiddiGazete- Türkiye dün, ciddigazete.com'un gündeme getirdiği Sarsılmaz üretimi Sar 9 tabancaları konuştu.

Güvenlik güçlerinin de kullandığı ancak internet sitelerinde hakkında yüzlerce şikayet olan tabancalar, atış sırasında bir polisi yaralayınca, Ankara Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından ikinci bir emre kadar kullanımı durduruldu.

Eğitim Şube Müdürlüğü, Sar 9 model tabanca sahibi personelin uyarılmasını ve silahlarını "hiçbir olayda kesinlikle kullanmamasını" istedi.

Ciddigazete.com'un özel haberi, özellikle poliste büyük yankı uyandırdı.

SARSILMAZ FİRMASININ YETKİLİSİ ARADI

Haberimizin ardından gazetemizi arayan Sarsılmaz firmasının kurumsal iletişim sorumlusu Özlem Akarsu, haberin "derhal" kaldırılmasını istedi.

Kendisine "telefon talimatıyla" habercilik yapılmadığı, kurumsal bir açıklama olması halinde veya yargı kararı neticesinde değerlendirileceği aktarıldı.

Bunun üzerine Akarsu, Eğitim Daire Başkanlığı'nın talimatının ardından, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz'ın konuyla ilgili birimlere gönderdiği resmi bir yazı olduğunu söyledi ve bize iletebileceğini bildirdi.

Özlem Akarsu'nun gazetemizin WhatsApp ihbar hattına gönderdiği belgede, Servet Yılmaz'ın şu ifadelerinin yer aldığı görüldü:

12 Mart 2021 günü eğitim atışı sırasında, silah arızası nedeniyle bir personelimizin yaralandığı kaza sonrası, Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından yapılan duyurunun maksadını aşarak yanlış anlaşılmalara neden olduğu müşahede edilmiştir.

Bu olay; yaralanan personelimizin kendi silahından kaynaklanan bir durum olup, aynı marka silahlar ile ilgili bir arıza söz konusu değildir. Personelimiz görevlerinde ve eğitim atışlarında mevcut silahlarını kullanmaya devam edeceklerdir.

Konunun birim amirlerince bizzat takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve emir yazıya göre hareket edilmesini önemle rica ederim.

Ankara Emniyeti'nde, bir gün içinde Sar 9 model tabancalar için iki farklı talimat yayımlandığı görüldü. 

"DAVA AÇACAĞIZ!"

Sarsılmaz firmasının kurumsal iletişim yetkilisi, haberin kaldırılmaması halinde gazetemize dava açılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Akın
Hüseyin Akın - 1 ay Önce

Öncelikle gazetenizi kutlarım, ardından sarsılmaz firmasını hatalı mal üretmesinden önce , haberi örtbas etmesinden dolayı kınıyorum.
BRAVO SARSILMAZ;

Ahmet
Ahmet - 1 ay Önce

Sarsılmaz firması olayı ört pas edeceğine basın açıklaması yapıp hataları silahları toplayıp onarsın

Bordo bereli
Bordo bereli - 1 ay Önce

Sarsılmaz firmasını kınıyorum. Adam gibi silah yapsaydınız.Bu kaza silahtan kaynaklı olduğu bellidir. Gazetenizi tebrik ederim. Sizin gibi cesur gazetecilere saygılarımı sunuyorum.

EKREM MAHMUTOĞLU
EKREM MAHMUTOĞLU - 4 hafta Önce

Bugün halihazırda 72 ülkeye yapmış olduğu ihracat ile, üretiminin büyük bölümünü ihraç eden Sarsılmaz, yurtiçinde de silahseverlerin birinci tercihi olmaya devam etmektedir. Milli Savunma Bakanlığı ihalelerinde ürünlerinin gösterdiği yüksek performans sonucu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bütün birimlerinde Sarsılmaz silahları kullanılmaktadır.
Türk Emniyet Teşkilatı’nın kadro silahını sağlamanın verdiği haklı gururu taşımaktadır.
133 yıllık tecrübesi, kalite anlayışı ve daha önce yapılamayanları gerçekleştirme arzusu, Sarsılmaz'ı bugün Avrupa’nın önde gelen hafif silah üreticilerinden biri yapmıştır.
EĞER GERÇEKTEN AVRUPANIN ÖNDE GELEN SİLAH ÜRETİCİSİ İSENİZ SAR9 SİLAHINIZIN ARKASINDA DURUP BÜTÜN PLASTİK OLAN İĞNE TUTUCULARI METALE ÇEVİRMELİSİNİZ.TABİİKİ GURURLU BİR FİRMAYSANIZ...

Can DEMİR
Can DEMİR - 1 ay Önce

Utanmadın mı be? Açıklama yok? Tazminat yok? Silahları geri toplama inceleme yok? Siz var ya devlet olsam 20 sene kamu ihalesine sokarsam adiyim. Yerli silahlarımızı da karaladınız. Batarsınız inşAllah.

Hakkani Murad
Hakkani Murad - 1 ay Önce

Bakalım A.P. isimli komedyen arkadaş ile sarsılmaz Bu hadise için nasıl bir tiyatro çevirip YouTube a atacak!!!

Kullanan bilir
Kullanan bilir - 1 ay Önce

glockta o kapak çelik dışı plastik kaplıdır.o kadar.

Mustafa ünal
Mustafa ünal - 4 hafta Önce

Gönül rahatlığı ile nasıl kullanacağız? Plastik olan parçanın metaş olmasının maliyeti nedir?