Şehit kızı konuştu bütün salon ağladı

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2018-2019 mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Dönem birincisi şehit polis kızı Rabia Sakarya'nın konuşması, katılımcıları ağlattı

Şehit kızı konuştu bütün salon ağladı

CİDDİGAZETE

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde düzenlenen mezuniyet töreninde duygusal anlar yaşandı.

Törende mezun öğrenciler adına konuşan Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm birincisi şehit polis kızı Rabia Sakarya, “Bu güne tanıklık etmesini yürekten istediğim biri vardı. Gözlerim şu an onu arıyor ancak ne burada olabilir ne de hayatımın diğer önemli anlarına şahitlik edebilir. Kendisi polis olan babamı, üniversite birinci sınıftayken kaybettim. Baba kavramı, herkes için aynı şeyi ifade etmiyor. Lakin çoğu çocuğun babasına dair en büyük korkusu herhalde onu kaybetmektir. Benim en büyük korkum ise babamı kaybetmekten ziyade onu bu şekilde kaybetmekti. Eğer şu an bu koltukların birinde oturuyor olsaydı, nasıl bir tepki verirdi? Çok merak ediyorum. İzninizle babamı, bana benden daha çok inanan insanı şükranla anıyorum” dedi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 2016 yılı Nisan ayında, PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonda şehit düşen Emniyet Amiri Doğan Sakarya’nın fakülte ve bölüm birincisi olan kızı Rabia Sakarya’ya ödülünü İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın takdim etti.

Şehit Doğan Sakarya, 8 Nisan 2016 tarihinde Manisa'nın Salihli İlçesi'nde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

YORUM EKLE