Selahattin Kısacık hayatını kaybetti

Mahkeme kararı gelene kadar FETÖ'cü hakim ve savcıyı Kozmik Oda'ya sokmayan emekli Tümgeneral Selahattin Kısacık, 65 yaşında coronavirüse yenildi

Selahattin Kısacık hayatını kaybetti

CiddiGazete- Kozmik Oda’yı aratmayan Tümgeneral Selahattin Kısacık coronaya yenik düştü.

1955 doğumlu olan Selahattin Kısacık, devre arkadaşı Emekli Albay Mahir İşler’in oğlunun düğününde coronavirüsle enfekte olmuştu. Kısacık, 16 Ağustos’ta tedavi altına alınmıştı.

Kısacık gibi düğüne katılanlardan emekli Albay Mehmet Ali Elçi de Covid-19 nedeniyle halen yoğun bakımda tedavi görüyor.

BAŞROLDE BÜLENT ARINÇ OYNAMAŞTI!

Dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast yapacakları iddiasıyla Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda görev yapan bir albay ve bir binbaşı yakalanmıştı.

Olay, Ankara Bölge’de savcılar tarafından arama yapılmasının istenmesiyle farklı bir boyut kazanmıştı.

Emekli Tümgeneral Selahattin Kısacık, Seferberlik Ankara Bölgesi’nde arama yapmak isteyen dönemin özel yetkili savcısı Mustafa Bilgili ve beş savcıya karşı direnmişti. Daha sonra mahkeme kararıyla arama emri gelince, Hakim Kadir Kaya, Kozmik odalara girmişti.

Savcı Bilgili ve Hakim Kadir Kaya’nın, 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. Bilgili 17 yıl hapis cezasına çarptırılırken, Kadir Kaya yurt dışına kaçtı.

Bülent Arınç ise Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'na atandı, geçen hafta da Simpaş'a yönetim kurulu üyesi oldu.

Arınç'ın oğlu da son seçimlerde AKP'den milletekili yapıldı.

Kısacık, "Bülent Arınç yargılanmadan FETÖ ile mücadeleye inanmıyorum" demişti.

Kaynak: CiddiGazete/Sözcü

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 14:23
YORUM EKLE