Sevda Noyan: Benim listem hazır!

FETÖ'nün zehir kusan TV'sinde yıllarca program yapan Engin Noyan'ın eşi Sevda Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı" dedi. Sevda Noyan, canlı yayında yaptığı açıklamada, "Benim sitede 3-5 kişi var, listem hazır" ifadelerini kullandı

CiddiGazete- Geçmişinde FETÖ izleri olan yazar Sevda Noyan, katıldığı televizyon programında, "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" dedi.

Haber 7 yazarı Esra Elönü'nün ÜlkeTV'de sunduğu Arafta Sorular Programı'na konuk olan yazar Sevda Noyan, son dönemde gündeme gelen darbe tartışmalarının ardından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin konuştu.

Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı" diyerek şunları söyledi:

"15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk... Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır."

Programın sunucusu Esra Elönü ise Noyan'ın sözleri üzerine; "Ayak az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar" diyerek cevap verdi.

Sevda Noyan, sözlerinin sosyal medyada tepki toplaması üzerine ise hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Evet açık ve net söylüyorum. Hiç birinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum... Bilin ki hiç etkilenmiyorum.. Hain zombiler.

Konuşmam niye size dokundu tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza... Liderim Recep Tayyip Erdoğan... Sonuna kadar onun yanındayım."

ZEHİR KUSAN SAMANYOLU TV'DEN BESLENDİLER

Sevda Noyan’ın eşi Engin Noyan, FETÖ'nün kanalı Samanyolu TV’de uzun yıllar "Kapılar ve Köprüler" isimli programı yaptı. Engin Noyan ve eşi Sevda Noyan, FETÖ'cülerin yurdun farklı kentlerindeki etkinliklerine katılıp sunuculuk ve organizasyon işlerini yürüttü.

Engin Noyan, 15 Temmuz'dan sonra sessiz kalırken, eşi Sevda Noyan, FETÖ etkinliklerini unutturmak için özellikle sosyal medyadan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek veren açıklamalar yapmaya başladı.

SEVDA NOYAN KİMDİR?

Sevda Noyan Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak İzmir'de dünyaya geldi. Kendisinin ifadesine göre ailesi CHP'li olan Sevda Noyan, kendisinin de gençlik yıllarında sol ve Marksist görüşlere sahip olduğunu söyler.

Gençlik yıllarında 28 Şubat sürecinde Müslümanlara karşı düzenlenen gösterilerde yer aldığını, hatta "Hadi İran'a sloganları"na eşlik ettiğini söyler.

Sevda Noyan kendi deyimiyle, "cahiliye dönemi" hayatında güzellik uzmanı olarak çalışıyordu. İzmir'de Ege TV'de makyözlük yapıyordu. Buradaki çalışmalarında yöneticiliğe kadar yükselmişti. Burada çalışırken, kanal tarafından düzenlenen birçok organizasyonu tertipliyordu. Daha sonra Bursa'da Olay TV'de çalışmaya başladı. Sonra da yerel bir radyoda yöneticilik yaptı.

Noyan’ın eşi Engin Noyan da bir dönem FETÖ’nün kapatılan kanalı Samanyolu TV'deki “Kapılar ve Köprüler” programını gerçekleştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 22:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa KAYA
Mustafa KAYA - 2 yıl Önce

ergenekonla fetö yer değiştirdi tez zamanda fetöylede siz yer değiştirirsiniz inşAllah. AMİN .

Engin Çelik
Engin Çelik - 2 yıl Önce

İlgili program Samanyolu TV'de değil; Hilal TV'deymiş