Sevinç ve hüzün birbirine karıştı

İzmir'deki Doğanlar Apartmanı'nın enkazı altında kalan Seher Dereli Perinçek ile 4 çocuğunun yeri, 16 saat sonra tespit edildi. 23 saat sonra anne ve 2 çocuğu sağ kurtarıldı, bir çocuğun cesedine ulaşıldı. Diğer çocuğu arama çalışmaları devam ediyor

Sevinç ve hüzün birbirine karıştı

CiddiGazete- Merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi olan 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından İzmir'de enkaza dönen 17 binadan 8'inde çalışmalar devam ediyor. Bayraklı ilçesindeki 8 katlı ve 21 daireli Doğanlar Apartmanı’nda bir mucize daha yaşandı.

Enkazda başlatılan arama-kurtarma çalışmalarında ilk olarak 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. 10 kişinin yaralı kurtarıldığı enkazdan sabah saatlerinde umutlu bir haber geldi.

Depremden 16 saat sonra arama kurtarma ekipleri, 3. kat seviyesinden gelen ses üzerine Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seher Dereli Perinçek ile irtibat kurmayı başardı.

Anne Perinçek’in yanında 4 çocuğu da vardı. 10 yaşındaki ikizler Ezel ve Elzem, 7 yaşındaki Umut ve 3 yaşındaki Elif’in sağlığının da yerinde olduğunu öğrenen ekipler, son derece hassas ve zorlu bir kurtarma çalışmasına başladı.

"MELEK ONLAR MELEK"

Enkazın başında kızından ve torunlarından haber alan Bekir Dereli büyük mutluluk yaşadı. Dereli, "Enkaz altında 5 kişi var. Kızımla birlikte 4 torunum var. Hepsi aynı yerde ve sağlıkları yerinde. Çok mutluyum, çok. Allah onları bize bağışladı. Melek onlar melek! Hamdolsun Allah'ım sana, şükürler olsun. İki dakika önce seslerini duymuşlar. İçeriye girenler çok iyi olduğunu söyledi. Evlatlarıyla bir arada beraberlermiş. İkinci kattalar" diye konuştu.

BİR ÇOCUK İÇİN KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yedi saat süren titiz çalışmaların ardından, depremden 23 saat sonra anne ile 10 yaşındaki ikizler Ezel ve Elzem, enkazdan sağ olarak çıkartıldı. 7 yaşındaki Umut'un cansız bededine ulaşıldı. Üç yaşındaki Elif'i enkazdan çıkarma çalışmaları devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 19:13
YORUM EKLE