Seyfi Dursunoğlu kadavra olacak

Dün akşam 87 yaşında hayatını kaybeden "Huysuz Virjin" lakaplı Seyfi Dursunoğlu, servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bıraktıktan sonra vücudunu da tıp fakültelerine bağışladı

CiddiGazete/Özel- Ailesinden ayrı bir sosyal hayat süren ve genelde evinde yalnız bir ömür geçiren ünlü sanatçı Seyfi Dursunoğlu, 87 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Üniversite yıllarından itibaren çalışan ve hatırı sayılır bir servetin sahibi olan Seyfi Dursunoğlu, mirasını Türkan Saylan'ın kurucusu olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bıraktı.

Dursunoğlu, bir süre önce gazeteci Nazlı Ilıcak'la evinde yapmış olduğu röportajda öldükten sonraki vasiyetini de açıkladı.

Toprağın altına girip, üstünün de kapatılmasına rıza göstermeyeceğini belirten "Huysuz Virjin", "Üzerimin toprakla kapatılmasını istemiyorum. Öldükten sonra vücudumu tıp fakültelerine kadavra olarak bağışladım. Tıp fakültesi öğrencileri vücudumdan istifade etsin" dedi.

Vasiyetinin ortaya çıkmasından sonra Seyfi Dursunoğlu için defin ve cenaze işlemlerinin nasıl olacağıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2020, 03:54
YORUM EKLE